Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

/ 31 Ekim 2020 / / yorumsuz
Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

Son dönemlerde dünyanın bulaşıcı hastalıkları nedeni ile evde olanlara hareketsiz yaşamdan uzaklaştırmak amacı ile evde çok basit hareketlerle her gün 20 dakikalık bir egzersiz öneriyoruz. Bu sayede kilo almamış ve vücudu hareketsizlikten kurtarmış olacaksınız. Peki evde yapılacak egzersizler nelerdir.

Plank

Plank egzersizi statik bir egzersiz, yani hareket etmeye ihtiyacınızın olmadığı bir egzersiz. Yapmanız gereken pozisyonu doğru şekilde yapmak demektir. Bu pozisyondayken, sizi dik tutmaya yarayan kaslar çalışmaya başlar. Yani, kol kaslarınız, karın kaslarınız, sırt kaslarınız, kalça kaslarınız çalışır.

 Şınav

Şınav hareketi için, plank pozisyonunun başlangıç olduğunu farz edin ve kendinizi kollarınızdan güç alarak yukarıya kaldırın. Doğru bir şekilde sırtınızı, kalçanızı ve bacaklarınızı aynı ve düz bir çizgi üzerinde tutmaktır

Kalça kaslarını şekillendirme

Bir bacağınızı, düz tutmaya ve sağa sola gitmesine engel olmaya çalışarak uzatın, aynı zamanda bunu zıt tarafta duran kolunuzla da yapın. Sonrasında, diğer bacak ve kol için egzersizi tekrarlayın.