Evde Saç Açıcı İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 26 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Evde Saç Açıcı İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç boyama, saçlarda farklılık yapmak için tercih edilen yöntemler arasında gelir. Bazı bayanlar saçlarını evde boyamak isterler bazıları ise kuaförde biz evde saç açma işlemi yapmak isteyenlere yardımcı olacağız. Öncelikle iyi bir saç açıcı toz almanız gerekiyor. Saçlarınızın rengini açmak için ilk olarak saç açıcı tozunu temin ediniz.  

Saç açıcı tozunuzu, çevrede bulacağınız iyi markalar arasından seçmeniz lazım. Kötü ve kalitesiz bir saç açıcı kullandığınızda saçlarınız hasar görebilir ve bu durum saçlarınızı kaybetmenize neden olabilir. Ayrıca saç açıcı alırken mavi ya da mor renklerde olanlarını tercih ederseniz saçınızda istemediğiniz durumlarla karşılaşmazsınız.

Peroksiti kaç volüm kullanacağınızı belirlemelisiniz. Saç açıcı toz ile birlikte saçınız için uygun bir peroksit kullanmanız lazım. Peroksit, saç açıcı tozu aktif hale getiren sıvı halinde bir görüntüsü vardır. Peroksit sıvısı 10,20,30 ve 40 volüm olarak vardır. Bunlar sıvının ne kadar güçlü olduğunu belirtiyor. Saçınıza ve açmak istediğiniz renge göre derecesini seçmeniz gerekiyor.

Saçlarınız açık kahverengiyse ve birkaç ton açma işlemi uygulamak istiyorsanız volüm 20 sizin için yeterli.

 Volüm 30 peroksit ile saç renginiz üç ya da dört ton açılma olacaktır. Fakat peroksiti saçınızda çok fazla bekletmemeye özen gösterin. Şayet saç derinizde hassasiyete sebep olabilir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz peroksiti saç dipleriniz ve elleriniz değmeyecek şekilde uygulamaya özen gösterin. Saçlarınızı çok açık sarıya kadar açmak istiyorsanız peroksiti tek uygulamada değil, iki ya da üç farklı seansta uygulamanız gerekiyor. Seansları arka arkaya uygulamamaya çok özen gösterin.

Volüm 40 her ne kadar saçlarınızı açsa da zarar vermesi kadar açmanızı sağlayacaksa da vereceği zarar da o kadar çok olacaktır. O sebeple de eğer saç konusunda profesyonel değilseniz volüm 40 peroksiti uygulamamanız daha mantıklı olacaktır. Uygularsanız da saçınızda on dakikadan fazla bekletmeyin.