Ev Dekorasyonu En Kolay Nasıl Yapılır

/ 18 Kasım 2018 / / 1 Yorum
Ev Dekorasyonu En Kolay Nasıl Yapılır

Kişiler bazen kendi zevklerine göre bazen de uzman birinin yardımı sayesinde dekore ettikleri evlerde yaşar. Maddi imkanlar doğrultusunda tasarlanan evler büyük ya da küçük olabilir. İster büyük isterse küçük olsun, iyi bir dekorasyon sayesinde her ev göz alıcı görünür.

Kolay Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Dekorasyonda zevkler fazlası ile değişir. Bu sebepten dolayı her ev farklı dekorasyona sahiptir. Fakat ne olursa olsun, kişiler farklı zevkler doğrultusunda hareket etse de, evlerinin her zaman ferah ve iç açıcı olmasını isterler.

En kolay ev dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna ilk önce mutfak dekorasyonu ile cevap vermek mümkündür. Büyük mutfaklarda ve küçük mutfaklarda ayrı ayrı dekorasyon yapılmalıdır. Büyük ve ışık alan bir mutfakta, mutfak dolapları istenilen her renkte olabilirken, küçük ve az ışık alan mutfaklarda dolaplar beyaz ya da açık renkte olmalıdır. Işıklandırmalar iyi yapılmalıdır. Böylece ferah bir ortam yakalanabilir.

Bunun yanı sıra, halı seçimi oldukça önemlidir. Eğer, evde desenli koltuklar varsa halı desenli seçilmemelidir. Düz bir halı odayı daha ferah gösterecektir. Düz renkte koltuklar varsa da desenli bir halı kullanmak daha şık bir görünüm oluşturacaktır.

Dekorasyonda tabloların önemi çok büyüktür. Bazen hiçbir aksesuar kullanmadan bile başlı başına dikkat çekici nokta olabilir ve odanın havasını birden bire değiştirebilir.
Ayrıca tıpkı mutfak dekorasyonu gibi yatak odası dekorasyonu da oldukça önemlidir. Yatak odasında renkler, kişinin ruh halini belirlediği için, renklerin yeri tartışılmayacak kadar büyüktür. İyi bir uyku için kişilere iyi gelen renkler kullanılmalı ve ona göre dekorasyon sağlanmalıdır.

Evin Diğer Alanları Nasıl Dekore Edilmeli?

Evin daha şık görünmesi için koridor ve balkon gibi alanlar unutulmamalıdır. Bunların dekorasyonu hem çok kolay hem de maliyeti oldukça düşüktür. Bir koridorun kolay dekorasyonu, uygun renkteki duvar boyası, zevke göre uygun bir komodin, puf ve görkemli bir ayna ile sağlanabilir.

Balkon dekorasyonunda ise, sevilen çiçeklere mutlaka yer verilmelidir. Kişiler toprakla uğraşmayı seviyorsa, balkonda sebze yetiştirebilir. Renkli kasalar ve saksılar bu iş için her zaman uygundur. Fenerler ve mumlar ile gece romantik bir ortam oluşturulabilir.

Ev Dekorasyonu En Kolay Nasıl Yapılır (1 Yorum)

  1. Ev dekorasyonu konusunda bazı kişilerin doğuştan gelen bir zevki ve yeteneği bulunuyor. Bence bu kişilerden yardım almak ya da mimarlardan destek almak gerekir. Elbette bu da maddi durum ile alakalı