En Çok Kullanılan Ağrı Kesiciler

/ 24 Ocak 2020 / / yorumsuz
En Çok Kullanılan Ağrı Kesiciler

Günümüzde pek çoğumuz çeşitli sıkıntılar veya kazalar yaşayabiliyoruz. Yaşamış olduğumuz kazalar ve sıkıntılar sonucu ciddi ağrılar yaşayabiliyoruz. Bu ağrılar kimi zaman katlanılamayacak boyuta geliyor ve bu gibi durumlarda hemen ağrı kesicilere saldırıyoruz. Peki en çok kullanılan ağrı kesiciler nelerdir? Piyasa da en çok kullanılan ve en çok satılan ağrı kesicilere ufak bir göz atalım..

Dolorex

 Son birkaç yıldır ülkemizde en çok kullanılan ağrı kesicilerden biridir. Dolorex bir bardak suyla alındığında 30 dakika içerisinde vücuttaki tüm ağrı hemen kesilmektedir. Mide dostu ilaç olması nedeniyle güvenle içilebilen tüketilebilen ilaçlar arasındadır. Baş ağrıları ve migren için en çok kullanılan ilaçlardan biridir.

Novalgin

 Baş ağrısının azalmasında çok ciddi etkileri bulunan bir ilaçtır. Alındıktan çok kısa bir süre sonra baş ağrısını büyük oranda keser. Çok güçlü bir ilaç olduğundan yan etkileri olabiliyor. Bu nedenle sık alınmması tavsiye edilir.

Apranax

 En kuvvetli ağrı kesicilerden biri olan Apranax, sık sık tüketilmektedir. Birçok ağrı kesiciden çok daha etkili olan Apranax, migren ataklarında çok daha sık tercih ediliyor. Ayırca yine tüm vücut ağrıları içinde önemli etkileri bulunabiliyor.

Panalgine

 Çok etkili ağrı kesicilerden biri olan Panalgine, çok fazla yan etkiye sahiptir. İlaç alındıktan kısa bir süre sonra ağrıda ciddi azalmalar gözlemlenmektedir. Reçetesiz satılan ilaçlardan biri olduğu için sıkça kullanılan ağrı kesivilerden biridir.

Advil

 Kronik baş ağrılarının tedavisinde kullanılan Advil en çok tercih edilen ilaçlardan birisidir. Kısa sürede etki eden ağrı kesici 10 dakika içerisinde ağrıyı ciddi derecede azaltmasıyla ünlüdür. Bu nedenle piyasada en çok satılan ağrı kesicilerden biridir.

Majezik

 Adet dönemlerinde sıkça kullanılan ağrı kesiilerden biridir. Bunun yanı sıra pek çok ağrının tedavisinde de kullanılır. Her eczanede bulunabilen bir ilaçtır. Kısa sürede etki eden bu ilaç ülkemizde pek çok kesim tarafından kullanılır.