Emekli Olduktan Sonra Yapılacak İşler Hangileridir?

/ 5 Eylül 2019 / 4 / yorumsuz
Emekli Olduktan Sonra Yapılacak İşler Hangileridir?

Emekli olmak her insanın hayalidir. Seneler boyunca çalışıp emekli olduktan sonra dinlenmek ister insan. Ama bu durum bir ya da iki ay sonra sıkıcı gelmeye başlamaktadır. Yıllarca çalışma temposunu alıştıktan sonra birden işten ayrılmak başta iyi gibi olsa da daha sonra vakit geçirememek can sıkıcı olmaya başlamaktadır. Çalışanlar emekli olduktan sonra tekrar çalışmayı ek gelir sağlamak ve zamanı değerlendirmek maksadıyla tercih etmektedirler.

Emekli Olduktan Sonra Yapılacak İşler

Bakkal Dükkânı Açmak

Emeklilik sonrası bakkal dükkânı açmak gayet mantıklı bir karardır. İçerisinde temel gıda maddeleri, ihtiyaç maddeleri, temizlik maddeleri, sigara, kuruyemiş, bisküvi ve çikolata çeşitlerini içeren bir bakkal açarak hem ek gelir elde etmiş olursunuz hem de zamanınızı değerlendirmiş olursunuz. Bakkal dükkânı açmanın maliyeti tamamen size kalmıştır. Sigara satışı yapacaksanız sadece sigaraya 20.000 TL sermayeniz olması gerekmektedir. Diğer malzemelerde 30.000 TL olduğunu düşünürsek toplam da en az 50.000 TL sermayeniz olması gerekmektedir.

Çay Ocağı Açmak

Emekli olduktan sonra çay ocağı açarak çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Çay ocağı açmak için az 10.000 TL sermayeniz olması gerekmektedir. Çay ocağı için dükkân seçiminizi iyi yapmalısınız. Dükkânın konumu işlek bir cadde de olması ve etrafında esnafların olması kazancınızı büyük oranda etkileyecektir.

Pazarcılık Yapmak

Pazarcılık fazla sermaye gerektirmeyen bir iş olması sebebiyle tercih edilen işler arasındadır. Sizde emekli olduktan sonra halden ya da çiftçiden alacağınız meyve ve sebzeleri pazarda üstüne kar koyarak çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Pazar sergisi kurmak için 750 liralık meyve sebze alarak bu işe adım atabilirsiniz. Daha sonra müşteri ve satış yoğunluğunu gözlemleyerek satacağınız meyve ve sebzeleri çoğaltabilirsiniz.

Apart Otel İşletmeciliği Yapmak

Üniversitelere yakın bölgelerde apart otel açarak gelir seviyenizi yükseltebilirsiniz. Emekli olduktan sonra bir daire alıp kiraya vermek yerine bu daireyi güzel bir aparta çevirerek yüksek gelirler elde etmeniz mümkündür. Emin olun ki aylık daireden 1.500 TL gelir elde ederken aparttan aylık 10.000 TL gelir elde etmeniz mümkündür.