Dünyanın En Ucuz Gezilebilecek 5 Ülkesi

/ 9 Kasım 2018 / / 1 Yorum
Dünyanın En Ucuz Gezilebilecek 5 Ülkesi

Dünya genelinde farklı ülkeleri ve farklı kültürleri görmek isteyen insanlar bütçelerine göre bir planlama yaparken doğru ülkeyi seçmelidir. Özellikle ülkemiz üzerinden vizesiz bir şekilde seyahat edebileceğiniz ve döviz fiyatlarının yüksekliği sayesinde daha avantajlı olacak ülkelerden biri olarak Ukrayna seçilebilir.

Ukrayna, Avrupa’da en yakın olduğumuz ülkelerden biri olarak başkenti Kiev konumunda ucuz, eğlenceli ve hareketli bir tatil sunuyor. Gece hayatı, yemek ve eğlence kültürü ile konaklama için ucuz konumda bulunan Kiev, Lviv veya Odessa kentlerini seçerek sadece birkaç dolar ile konaklayabilir ve ülkemizden çok daha ucuz şehir içi ulaşımını kullanabilirsiniz. Çok düşük fiyatlarla gündelik olarak yemek ihtiyaçlarınızı ve eğlence ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Çok Uzaklarda En Ucuz Ülkeler

Dünya genelinde Kamboçya, görkemli yapıları, Khmer krallığından kalan mirası ve Angkor Tapınağı ile bilinmektedir. Çok acılı ve savaşlarla dolu bir geçmişi olan Kamboçya’da lüks bir otelde sadece birkaç dolar ile konaklama sağlayabilir ve bütün bu ülkeyi gezmek için uzun bir sürede düşük bir masraf gerçekleştirebilirsiniz.

Filmlerde ve dizilerde herkesin gördüğü meşhur dansları ve Tac Mahal gibi büyük yapıları barındıran Hindistan en ucuz ülkeler arasında görülebilir. Sadece 50 Cent gibi düşük bir ücret ile birlikte karnınızı doyurabilir şehir içinde 20 Cent gibi fiyatlar ile istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Ülkemizden ucuz uçak bileti sağlamanız ve küçük bir yatırım yapmanız ile bütün Hindistan’ı gezebilirsiniz.

Asya’nın Güzelliği İçinde En Ucuz Ülkeler

Asya denince gezilebilecek en ucuz ve en unutulmaz ülkelerden biri olarak Nepal listeye giriyor. Nepal, Başkent Katmandu’da depremden sonra çok daha uygun fiyatlar ile misafir ağırlıyor. Turizme açık olan bu bölgede sadece birkaç dolar ile günlük konaklama ve yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ortalama olarak günlük 20-30 Dolar gibi ücretlerle bir gün tamamlayabilirsiniz.

Yine Asya’da mutlaka görülmesi gereken en muhteşem lokasyonlardan birisi de Endonezya olarak görülebilir. Özellikle Bali Adası gibi bölgelerde muhteşem güzellikleri çok düşük fiyatlar ile görebilir ve günlük 30-40 dolar gibi ücretlerle çok muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz.

Dünyanın En Ucuz Gezilebilecek 5 Ülkesi (1 Yorum)

  1. Bulgaristan’da bayağı bir ucuzdu. Fakat Türk Lirası’nın diğer para birimlerine göre değer kaybetmesi, çok kötü oldu. Şimdi bir çok ürün daha pahalıya mal oluyor.