Dünyanın En Güzel Manzaraları Nerededir?

/ 7 Kasım 2018 / / 1 Yorum
Dünyanın En Güzel Manzaraları Nerededir?

Yoğun ve stresli yaşamınızda huzur bulabilmek ve kendinizi iyi hissetmek için dünyanın en güzel manzaralarının bulunduğu Boğaziçi gibi noktaları mutlaka görmeniz gerekir. Bu noktada dünya genelinde Asya, Avrupa ve Amerika kıtası gibi birçok noktada dünyanın en güzel manzaraları ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin Myanmar’daki Pagan Tapınakları dünya genelinde görebileceğiniz en güzel manzaralardan biri olarak bilinmektedir.

Örneğin Namibya’da Namib Çölü ile Atlantik Okyanusu’nun birbirine buluştuğu yeri görebilirsiniz. Bu noktada kum ile suyun birbirine nasıl karışmadığına şahit olabilir ve bu manzara karşısında büyük bir hayranlık duyabilirsiniz. Okyanusun bir parçası olan kumların nasıl sudan azade dimdik ayakta durduğu şaşkınlık yaratıyor.

Karış Karış Gezilebilecek Dünyanın En Güzel Manzaraları

Havai’de muhteşem bir gezi için tercih edebileceğiniz Haiku Merdivenleri, bambaşka bir deneyim sağlıyor. Bu yolun sonunu görene kadar uzun bir yolculuk gerçekleştirmeniz gerekiyor. Haiku Merdivenleri bir yandan şehrin muhteşem manzarasını bir yandan okyanusun görüntüsünü bir yanda da yemyeşil bir doğayı sunuyor. Bu manzara karşısında huzur bularak, muhteşem ve unutulmaz bir gezi yaşayabiliyorsunuz.

Yunanistan’ın Kefalonya bölgesinde Melissani Mağarasını tekneler ile gezerken dağların içinde oyulmuş bu mağarada muhteşem bir göl manzarasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu manzara içerisinde ışık ve hava ile karşılaştığınızda şaşkınlık yaşayabilir ve klasik olarak bildiğiniz mağaraların dışında bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu mağara başından sonuna kadar gezdiğiniz her noktada size hayranlık yaşatacaktır.

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En Güzel Manzaraları

Tarihi ile Dünya Mirası olmayı başarmış Machu Picchu, Ant Dağları’nın tepesinde muhteşem bir manzara oluşturuyor. Yaklaşık 2300 metre yükseklikte bulunan bu bölge, dünyanın en güzel manzaraları arasında yerini alıyor. Etrafındaki yemyeşil manzaranın içerisinde bulutların gölgesinde kalarak mutlaka görülmesi gereken bir yer oluşturuyor.

Kuzey Avrupa’da Norveç’in doğusunda İskoçya’nın kuzeyinde bulunan Faroe Adaları, huzur arayan herkesin görmesi gereken bir nokta olarak biliniyor. Yaz mevsiminde uzun gecelerin yaşandığı bu yerde güzel bir manzara ve doğa ile iç içe bulunma imkanı yaşanıyor. Bir yanda deniz bir yanda şelaleler, yemyeşil bir yayla ve tertemiz bir hava ile huzur buluyorsunuz.

Dünyanın En Güzel Manzaraları Nerededir? (1 Yorum)

  1. Çok güzel yerler var. Mesela niagara şelalesi… Ayrıca Dubai’de de gerçekten mükemmel manzaralara şahit olunabilir. Özellikle de Burk Khalifa’nın en üst noktasında…