Doğru Parfüm Nasıl Seçilir? Püf Noktalar

/ 6 Ocak 2019 / / yorumsuz
Doğru Parfüm Nasıl Seçilir? Püf Noktalar

Parfümün asıl kullanım amacı doğal olarak etrafa hoş bir koku yaymak. Ancak parfümlerin de tıpkı bir elbise gibi insanın üzerinde güzel durup durmadığını anlamak gerek. Bu bakımdan doğru parfüm seçme konusunda dikkatli olmakta fayda. Bilinçsiz şekilde seçilecek bir parfüm etrafınızdaki insanlar tarafından kötü bir parfüm olarak nitelendirilebilir. İşte bu durum aslında tamamen parfümün size uyması ile ilgili bir durumdur.

Ten Rengine Uygun Parfüm

İnsanların ten renkleri parfümü etrafa çok farklı bir şekilde yayılmasını sağlar. Piyasadaki parfümlerden bazıları insan tenleriyle uyum sağlaması için geliştirilmiştir. Parfüm satın alırken en önemli noktalardan bir tanesi satın alacağınız parfümün teninize uygun bir parfüm olmasına dikkat etmektir. Bununla birlikte her parfüm her mevsimde kullanılmaz. Kış aylarında kullandığınız güzel bir parfüm yaz aylarında sıcağın da etkisiyle çekilmez bir kokuya dönüşebilir. Bu yüzden parfüm seçiminde mevsime de dikkat etmek gerekiyor.

Parfüm Nasıl Alınır?

Doğru parfümü seçme konusu parfüm alırken de önem teşkil eder. Parfüm satın almak için daha çok gün ortasını tercihe ediniz. Sabah erken ve akşam saatleri parfüm seçimi sırasında yanılmanıza sebep olacaktır. Çünkü insanın koku alması gün içinde maruz kaldığı kokulardan etkilenebilir. Bir diğer nokta da yemek yedikten hemen sonra parfüm alınmamasıdır. Parfümü bileğinizin iç kısmına sıkarak kokusuna bakabilirsiniz. Ancak koklamak için birkaç dakika geçmesini bekleyin. Hemen koklarsanız alacağınız koku kimyasal madde kokusu olacaktır. Parfümün bileğin iç kısmına sıkılmasının sebebi ise burada bulunan atar damarın içindeki kan hareketinden dolayı kokunun deri üzerinde ilerlemesini sağlamaktır.

Doğru parfümü seçme konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da arka arkaya çok fazla parfüm denememek olacaktır. Bir süre sonra bütün kokular birbirine karışacağı için yanlış karar verebilirsiniz.