Doğal Yöntemler İle Bronzlaşma

/ 24 Aralık 2020 / / yorumsuz
Doğal Yöntemler İle Bronzlaşma

Doğal Yöntemler İle Bronzlaşma yaz mevsiminde çoğu bayanlar bronzlaştırıcı yağlara daha çok ihtiyaç duyar. Bronzlaştırıcı yağlar, cilde pürüzsüz bir görünüm ve güzel bir ışıltı vermeye yardımcı olur. Bu yağları hazır olarak satın almak yerine de evde kendiniz yapabilirsiniz.

        Doğal Yöntemler İle Bronzlaşma

İlk pratik ve kolay olan tariflerle çok beğeneceksiniz. Bir yemek kaşığı kakao yağı, ceviz yağı ve zeytinyağını boş ve temiz bir şişeye ekleyin, iyice çalkalayın.

Havuç Yağı ile Yoğun Bronzluk

Bronzlaştırma işlemi yaparken kakaodan sonra en etkili yağ havuç yağıdır. Bir yemek kaşığı havuç yağı, susam yağı, kayısı yağı ve 1 adet çubuk tarçını karıştırın. Karışımın daha güzel koku vermesi için içerisine birkaç tane karanfil de atabilirsiniz.

Yüksek Bronzluk için Bronzlaştırıcı Yağ

Şayet ki çok koyu bir bronzluk isterseniz, çikolata kullanarak kendinize bir karışım yapabilirsiniz. Birer yemek kaşığı zeytinyağı ve bergamot yağını karıştırın. Ardından da 20 gram saf çikolatayı benmari usulü eritin ve diğer yağlara ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce cildinize uygulayın.

Açık tenliler için bronzlaştırıcı yağ nasıl elde edilir? Derseniz ten renginiz çok açık ve cildiniz çok hassas bir yapıya sahip ise 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 dal nane yaprağı ve kantaron çiçeğini karıştırın. Bu karışımı 15 gün güneşte bekletin. Hazır olduktan sonra, güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışım sebebi ile kızarıklık ve acı yaşamadan bronzlaşabilirsiniz. Güneşin ışınlarının zararları etkilerinden korunmak için, 11:00-15:00 saatleri arasında güneşe çıkmamaya daha çok özen gösterin.