Diyette Olanlar Dondurma Kilo aldırır mı

/ 30 Ekim 2020 / / yorumsuz
Diyette Olanlar Dondurma Kilo aldırır mı

Çocuk genç yaşlısı dondurmayı herkes seviyor. Peki diyet yapanlar için ne kadar doğru dondurma yemek bunun üzerinde devam edecek makalemiz. Dondurma sevenler için derledik ve araştırdık inceleyebilirsiniz.

Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak diyet listeleri uygularız bazı zaman. Fakat Obezite gibi aşırı kilo problemi olan bir hastalık göz ardı edemeyiz. Zayıflamak isteyenleriniz için “dondurma yemek” ne kadar doğru.

Damak zevkimize hitap eden lezzetlerde dondurma çeşitleri vardır. Severek tükettiğimiz bu şekerli gıda maddesinin; vanilyalı, kakaolu, karamelli, limonlu, çilekli, böğürtlenli, muzlu, kivili, vişneli, ananaslı, incirli, kestaneli, kavunlu gibi pek çok çeşidi vardır.

Dondurma kullanılan malzemelerin içeriğinde besleyici değeri oldukça zengin olan süt vardır. Belirli miktarda sütün içerisine giren şeker veya yapay tatlandırıcılar mevcuttur. Dondurmanın istenen kıvamını elde edebilmek için nişasta türü lezzet vermesi için kıvam artırıcılar eklenir. Değişik lezzetleri verebilmek için çeşitli aromalar, meyve suyu, parçacıkları veya ekstreleri, çikolata gibi kalori oranı yüksek besinler de eklenir. Bu bol kalorili olan içerik sayesinde üretilen dondurmanın kalori miktarı da, yüksektir. Bu açıdan da uzmanların tavsiyesi hafta da 2–3 gün dondurma yemenin insan sağlığı üzerinde olumlu yanları olduğu tespit edilmiştir. Çok sevdiğiniz dondurmayı yerken ne kadar yemeniz gerektiğine dikkat ederseniz detaylara formunuzu korursunuz. Şayet dondurmayı külahlı olarak yemeyi seviyorsanız, bir külah 20–25 kalori. Külahınızın üzerine eklenen 2 top dondurma ise 100 gram kadardır. Dondurma imalatında kullanılan malzemelerin türüne göre 150 ile 250 kalori arasındadır. Lezzet artırmak için üzerine çikolata veya ceviz, fındık, fıstık, Antep fıstığı, Hindistan cevizi ile şeker tanecikleri sayesinde kalori daha çok artırır