Dişil Enerji Nedir?

/ 26 Mayıs 2022 / / yorumsuz
Dişil Enerji Nedir?

Dişil Enerji Nedir?

Dişil Enerji Nedir? Günümüzde insanlar karşı cinsini etkilemek için pek çok yola başvururlar. Bazı şanslı insanların ise bu tarz yollara başvurmalarına hiç gerek bile kalmadan doğaları gereği etkileyici bir havaya sahip olurlar. Kadınlarda dişil erkeklerde ise eril enerji olarak adlandırılan bu aura karşı cinse karşı kişinin çekici görünmesini sağlayan mükemmel bir his olarak tanımlanabilir.

Kişinin hareketleri, yürüyüşü, konuşmasıyla bile hissedilen bu enerji karşı cinsin kendine çekilmesine yol açar. Hemcinslerinin bile sempati duymasına yol açan bu enerjiler bazı toplum ve kültürlerde ‘şeytan tüyü’ olarak da isimlendirilebilir. Yöreden yöreye değişen daha pek çok isme sahip olan bu enerjiler temel anlamda kişilerin birbirlerini beğenmesine ve sempati duymasına yol açan duygular olarak tanımlanabilir.

Dişil Enerji Ne Anlama Gelir ve Kişiye Faydaları Nelerdir?

Sorusuna cevap vermek için öncelikle dişil enerjinin ne olduğunu tam anlamıyla bilmemiz gerekmektedir. Dişil enerji kavramı kadınlar için kullanılan ve onların cinselliğini tanımlayan bir kavramdır. Kişinin hal ve hareketlerinden örneğin el Flashresim , yürüyüşü, oturma pozisyonu, gülüşü, saçı ve giyiminden yola çıkılarak belirlenen bu enerji aslen somut değil soyut bir kavramdır. Genellikle his üzerine yola çıkılan bu duygular karşı cinsin söz konusu kişiye çekilmesine, hemcinslerinin ise sempati duymasına yol açar.

Eril Enerji ve Kişiye Kazandırdığı Avantajlar

Dişil enerji nedir?  sorusunun anlaşılması için bir diğer bilinmesi gereken şey ise eril enerjidir diyebiliriz. Eril enerji genellikle erkek cinsiyetine sahip bireylerin sahip olduğu bir auradır. Tıpkı dişil enerji gibi somutluktan ziyade soyut olan bu kavram erkeklerin çekicilik kazanmasına yol açar.

Örneğin bir erkek her ne kadar kötü ve çirkin bir görünüme sahip olsa da eğer eril enerjisi yüksek ise kadınlar istemsiz ve farkında olmadan erkeğe doğru çekildiğini ve onun büyüsüne kapıldığını hissedebilir. Genellikle cinselliğe yönelme olarak yorumlanan bu durum erkeğin kas gücü ile de yakından alakalıdır. Kas ve düzgün fizik erkekte eril enerjiyi arttıran çok önemli faktörlerdendir diyebiliriz.

Dişil Enerji ile Eril Enerji Arasındaki Farklılıklar

Esas başlığımız olan sorusunun ilk cevabı şüphesiz cinsiyet farklılığıdır. Daha önceden de bahsedildiği gibi eril enerji erkeklerde mümkünken dişil enerji ise kadınlarda daha sık görülmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer farklılık ise bu enerjileri arttırmanın yollarıdır. Bir erkek eril enerjisini arttırmak istiyorsa spora yönelmeli ve fizik çalışmalıdır. Aynı şekilde bronz bir vücut da erkekte eril enerjiyi arttırabilir. Söz konusu bir kadın ise dişil enerjisini arttırmak için kalça, bacak ve bel bölgesi egzersizlerine yoğunlaşabilir.