Diş macunu ile duşakabin temizliği !

/ 23 Aralık 2019 / / yorumsuz
Diş macunu ile duşakabin temizliği !

Ev temizliği yaparken kadınların en çok problem yaşadığı konuların başında duş camlarında oluşan kireç lekelerinin temizliğidir. Her banyo sonrası duşakabin cam temizliği nasıl yapılır? düşüncesi içerisinde olmak oldukça can sıkıcıdır. Deyim yerindeyse temizlik hastası olanların böyle bir sorunu olmaz. Çünkü temizlik konusunda oldukça titiz olan kişiler, bırakın duş kabinlerini evin hiçbir yerinin kirlenmesine müsaade etmezler. Bu tarz kişilerin hayatlarının her anı temizlik yapmakla geçer. Bu durum haftanın belirli günleri temizlik yapanlar için geçerli değildir.

Banyo yaparken bütün alanın ıslanmaması için hemen hemen bütün evlerde duş yapmak için kabinler kullanılmaktadır.Yıkanırken kullanılan sabun ve şampuanların duş camlarında bıraktığı kirler ve suların içinde bulunan kireç nedeniyle oluşan kireç lekelerini temizlemek için sürekli olarak farklı farklı temizleme yöntemleri arayışı içine girilmektedir. Kadınların büyük bir çoğunluğu duşakabin temizliği yapmak için kireç lekelerini temizlemek için üretilmiş olan özellikle de genel banyo temizliğinde kullanılan kireç ve su lekelerini gideren ürünleri kullanmayı tercih etmektedirler.

Hem sağlık için hemde aile bütçesine katkı sağlamak için bazı insanlar temizlik yaparken doğal ürünler kullanmayı tercih etmektedir. Evlerde kullanılan doğal temizlik ürünleri arasında sirke, karbonat ve limon bulunmaktadır. Bu üç ürünü kullanarak rahatlıkla banyo temizliği yapılabilir. Peki, evde kireç çözücü, sirke, limon ve karbonat yok diyelim. Böyle bir durumda temizlik yapmak için pratik bir yöntem var mıdır?

DİŞ MACUNU İLE GELEN TEMİZLİK

Haftada bir kere duş camlarını temizleyip bir hafta boyunca kireç, kir ve su lekeleriyle uğraşmak istemiyorsanız diş macunu ile duşakabin temizliği yapmanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar diş sağlığımızı korumak için diş macunu kullanıyor olsak da içeriğinde bulunan bazı kimyasal maddeler temizlik maddeleri içerisinde de kullanılmaktadır.

Diş macunları dişleri parlatma, beyazlatma etkilerini aynı şekilde duş camları üzerinde göstermektedir. Islak bir süngere bir miktar diş macunu sıkarak banyonun camlarını güzel bir şekilde silip durulayın. Kurulamaya bile gerek kalmadan bir hafta süreyle kireç, kir ve su lekeleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.