Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir?

/ 24 Kasım 2021 / / yorumsuz
Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir?

Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir?

Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir? Her mevsimde özel gün veya davetlerin olması mümkündür. Özellikle hanımların yoğunlukla yaşadığı özel davetler, erkekler kadar olmasada oldukça önemlidir. Davetlerde hangi tarz elbise giyilir? Bayanların en çok ilgilendikleri konular arasında yer alır. Çünkü özel günler, düğün, toplantı, organizasyon ve davetler kişilerin özellikle de kadınların şıklıklarını yarıştırdığı günlerdir.

Öyleki katılacakları her hangi bir özel güne günler öncesinden hazırlanmaya başlarlar. Ancak giyilecek kıyafet ve seçilecek tarz, gidilecek davetin mekânına, önemine ve yakınlığına göre değişebilir. Örneğin çalışan bir kişi bir iş toplantısı davetine katılacaksa daha klasik bir tarz seçerken, eğlence gibi davetlerde daha abiye tarzını tercih etmesi daha uygun olacaktır.

Hangi Davette Hangi Tarz?

Özel bir davette seçilecek olan tarzın şık olması için ilk kural, günlük tarzın tamamen dışında tutulmasıdır. Çünkü normalden farklı bir tarz her zaman dikkat çekicidir ve tüm bakışları kişinin üzerinde toplar. Davetlerde hangi tarz elbise giyilir diye bakacak olursak, davetin önemine göre değişir.

Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir?
Davetlerde Hangi Tarz Elbise Giyilir?

Örneğin herhangi bir düğün, nişan, balo gibi eğlence organizasyonlarında erkeklerin parlak renklerde takım elbise giymesi uygundur. Kadınların ise bu gibi davetlerde daha çok abiye tarzı, dekolteli ve canlı renklerdeki elbiseleri tercih etmesi yerinde olacaktır. Daha ciddi olan ve işle ilgili olan diğer toplantılarda ise hem erkeklerin hem kadınların klasik iki parça kıyafetten kombine oluşturması daha uygundur.

Komsepte Uygun Tarz Seçimi 

Özellikle kadınlar için eğlence ağırlıklı davetlerde şık görünmek çok önemlidir ve davetin ağırlığına uyum sağlamak şarttır. Davetin konsepti tarzın seçiminde önemli rol oynar. Özel davetlerde kimi zaman belirli bir komsept belirlenir. Böyle durumlarda, şık görünmeyi garantilemek için abiye tarzı elbise ve buna uygun aksesuar tercih edilmesi uygundur.

Ancak yüksek belli bir pantolonun üzerine seçilen parlak renkteki zarif bir bluz da çok şık görünür. Düğün gibi davetler çok özel davetlerdir, bu yüzden abiye giymek şarttır. Resmi davetler ise daha çok klasik tarzda özenli, sade renkli ve şık kıyafetlerin seçilmesi daha yerinde olacaktır.

Seçilen Tarza Uyumlu Diğer Aksesuarlar 

Davetlerde seçilen tarz kadar önemli olan bir diğer konu ise saç modelinden ayakkabıya, çantadan takıya kadar diğer aksesuarlardır. Özellikle hanımlar için davetlerde hangi tarz elbise giyilir sorusunun cevabı kadar önemli olan aksesuar seçimi, seçilen elbise kadar mühimdir.

Özel bir davette giyilen bir abiyeye uyumlu olan genellikle toplanmış saç modeli taşlı bir kolye, bileklik ve küpeler sade küçük bir çanta, topuklu sade ayakkabılar ile tam bir uyum içinde olacaktır.

Ancak daha resmi toplantı veya davetlerde tercih edilen pantolon üzerine seçilen kısa ceket veya bluza uygun saç modeli daha çok dağınıktır. Aksesuarlarıda saçlar gibi çok dikkat çekici tarzda olmaması, seçilen kıyafeti daha çok ön plana çıkarır.