Daha Mutlu ve Daha Olumlu Olmak

/ 21 Eylül 2019 / / yorumsuz
Daha Mutlu ve Daha Olumlu Olmak

Kendini korumaya yönelik insan içgüdüsü, dünyaya yaklaşma yönünden iyimser bir yoldur, çünkü iki şeyi üstlenir:

  1. Gelecek olacak
  2. O geleceğin bir parçası olmak istiyoruz.

Bununla birlikte, bu doğal iyimserliğe rağmen, yanımızda, olumsuz düşünme kalıplarına yol açabilecek bazı önyargılar da taşıyoruz. Örneğin, hayatta kalmak için kablolu olduklarından, beyinlerimiz refahımıza yönelik tehditler aramaya eğilimlidir.

Bu, olumsuz deneyimlerimizi pozitif deneyimlerden daha önemli olarak tartmamıza neden olur. Bu eğilimleri gidermek için beyninizi daha pozitif bir insan olmak için eğitmeniz gerekir.

İşte hayatınızda nasıl daha mutlu ve daha pozitif olacağınıza dair 5 önerim. Bunu gerçekleştirecek gücün var.

Şükran

Muhtemelen olumlu olmanın en önemli anahtarı, sahip olduklarınız için minnettar olmaktır. Şimdi, “şükran tutumu” ile birlikte gelen faydaların çokluğunu gösteren bir ton akademik araştırma var.

Hergünlerini kendilerine her gün yüksek sesle söyleyerek, başkasına söyleyerek ya da şükran günlüğü tutmayı ifade ederek, genel olarak anlamlı derecede daha yüksek refah düzeylerini, daha iyi sağlık ve biraz ilginç şekilde, daha az israf olma eğilimini bildirme eğilimindedir.

Olumlu düşünceler

Farklı düşünceleri bilinçli bir şekilde seçerek veya “sabitleyerek”, olumlu düşünme alışkanlığını pekiştirebilir ve zihninizdeki olumsuz düşüncelerin miktarını azaltabilirsiniz. Düşüncelerinizi gözlemlemek için zaman ayırın ve olumsuz düşüncelerinizi olumlu düşüncelere dönüştürün, örneğin; “Çok şişmanım” kötü duyguları tetikleyen olumsuz bir düşüncedir.

Bunu “Şişman olduğumu biliyorum ama şu anda sağlıklı besleniyorum ve şu anda sağlıklı yiyorum ve sonuçları yakında görmeliyim” e dönüştürerek, orijinal düşüncenize olumlu ve motivasyonlu bir twist ekliyorsunuz.

Egzersiz

Egzersiz, özellikle kardiyovasküler egzersiz, pozitif bir kişi olmak için kesinlikle gereklidir. Her türlü harika şeyi yapabilen bu bedenlerle kutsandık.

Ne yazık ki, çoğumuz, vücudumuzu, bizi bir yerden bir yere götüren (genellikle ön kapılarımızdan araba kapılarımıza) götüren taşıma olarak kullanıyoruz. Vücudumuzu tükenmek için çalıştırdığımızda, sinir enerjimizin bir çoğu yanıyor ve daha fazla mevcut, odaklanmış ve mutlu olmaya hazırız.

Varlık

Varoluştan bahsetmişken, varlığı pozitifliğin anahtarlarından biridir. Bu kadar gelişmiş beyinlere sahip olduğumuz için zamanımızın çoğunu geçmişe bağlı ya da gelecekle ilgili endişe duyarak geçirebiliriz.

Şu an üzerinde durduğunuzda, bu konuda emin olabileceğiniz tek zaman dilimidir, depresyon ve kaygı duygusal rollercoaster’ından ve şimdiki yansımanın sakinliğine doğru adım atıyorsunuz.

Yansıma

Ah, ve pozitifliğin son temel maddesi yansımadır. Neyin gerçekten önemli olduğu hakkında nefes alabildiğiniz ve düşünebildiğiniz zaman, neyin önemli olduğunu aşk, aile ve topluluk olarak bulmak için emin olursunuz.

Yaşamınızın nezaketinin stoklarını almak, tüm kutsamalarınız için gerçekten olumlu ve minnettar olma fırsatını sağlayacaktır.