Ciltte gözenek sıkılaştıran tonik tarifi

/ 21 Ekim 2019 / / yorumsuz
Ciltte gözenek sıkılaştıran tonik tarifi

Cilt sıkılaştıran tonikleri ev de doğal malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Genişleyen gözeneklere sahip olan cilt yapısı sürekli olarak yağlanmaya, sivilce oluşumuna, siyah nokta oluşumuna ve akne oluşumuna hazırdır. Yağlanmış ve genişlemiş gözenekleri olan cilt kötü bir görünüme neden olur. Bu tür problemlerle karşı karşıya kalmamak için cildin tamamen temizlenmesi, gözeneklerin temizlenerek sıkılaştırılması gerekir.

Kadınlar genellikle piyasada satılan pahalı veya içeriği belli olmayan kimyasal içerikli tonikleri kullanırlar. Fakat cilt bakımı için bu kadar para vermeye gerek yok, cilt bakımını evde hazırlayacağınız doğal tonikle yapabilirsiniz.

TONİK İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER:

  • l Yarım şişe sade maden suyu
  • l Bir yemek kaşığı gül suyu (BİTKİSEL OLANLARDAN)
  • l Bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

HAZIRLANIŞI: Maden suyunu, limon suyunu ve gül suyunu bir şişede tamamen karıştırın, iyice karıştıktan sonra bitkisel ve doğal olan toniğiniz kullanıma hazır. Bir pamuk yardımıyla cildinize uygulamaya başlayın bunu burun ve alın bölgesi yağlı olduğundan o kısımlara fazla sürmeniz gerekebilir. Uygulama yaparken yukarıya doğru yapın ki kan dolaşımı hızlansın. Bu işlemi her akşam makyajınızı temizledikten sonra uygulayabilirsiniz.