Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

/ 11 Kasım 2020 / / yorumsuz
Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Cilt bakımı nasıl olmalı günün sonunda kadınlarda erkekler de cilt bakımı uygulamalıdır. Her iki tarafında ciltleri, gece uykusunda yenilendiği için n-bu konuda bazı ürünler kullanması gerekmektedir. İlk olarak da bayanların asla makyajla uyumaması gerekir. Makyaj kalıntıları her zaman ciltte hasar bırakır ve cilt sorunlarının oluşmasına neden olur. Bu sebeple de makyaj temizleyicisi kullanmak önemlidir. Cildi temizlemek için sadece makyaj temizleme suları ve makyaj temizleme mendilleri değil bazı ürünlerde kullanmak gerekir. Özellikle, sabun ya da ıslak mendil kullanarak makyajı temizlemek oldukça yanlış olacaktır. Bundan dolayı da makyaj temizleme losyonları, makyaj temizleyiciler yanında bir de yatıştırıcılar ve peelingler de yapılmalıdır. Peki gece için cilt bakımı rutini nasıl olmalıdır? Özellikle yüz bölgesine asla yağ sürülmemelidir. Bazı yağlar E vitamini de içerdiğinden ciltte tüylenme sorunlarına neden olabilir. Bu sebeple de yağ kullanılmamalı, daha doğal yollarla cilt nemlendirilmeye özen gösterilmelidir.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Gece için cilt bakımında uygulanması gereken daha fazla malzeme kullanmanın önemli olduğu belirtilmelidir. Cilt sağlığı için kesinlikle de nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Bunda dolayı da oldukça üst üste ağır makyajlar yapmamak ve fondöten kullanmak yerine BB ya da CC krem kullanımı tercih edilmelidir.

İlk olarak da makyaj silinerek cilt bakım rutinine geçiş yapılmalıdır. Temiz bir cilde bakım yapmak her zaman önemlidir. Gül suyu ile cildi silmek, cilde canlılık ve tazelik verecektir. Bu sebeple de çok pahalı ürünler kullanmak yerine, uygun fiyatlı basit ürünlerle de cilt bakımı yapılabilir. Gül suyu, yatıştırıcı cilt bakımı ürünü yerine kullanılabilir. Özellikle yüz bölgesine asla yağ sürülmemelidir. Bazı yağlar E vitamini de içerdiğinden ciltte tüylenme sorunlarına neden olabilir. Bu sebeple de yağ kullanılmamalı, daha doğal yollarla cilt nemlendirilmeye özen gösterilmelidir.

Bayanlar 23 yaşından sonra gece ve gündüz kremleri kullanılmaya başlanmalıdır. Bu kremler gün boyunca ve gece boyunca cildi nemli tutarak yenileme işlemi yapacaklardır. Bu sebeple de hem cilt tipine hem de yaş aralığına dikkat ederek sabit bir gece ve gündüz kremi uygulanmalıdır.

Peeling uygularken, cilt sorunlarının varlığına göre ürünler tercih edilmelidir. Özellikle, cilt sorunları yaşayan kişilerin içinde noktacıkların bulunduğu ürünleri kullanmaması gerekmektedir