Cildin Erken Yaşlanmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

/ 28 Ekim 2020 / / yorumsuz
Cildin Erken Yaşlanmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Cildin erken yaşlanmasını biraz da olsa engel olabilirsiniz bu nasıl olur diyorsunuz şimdi? Yaşam hayatınız ile bağlı bir durum yani sigara ve alkol içerek vücut nereye kadar sizce dayanıklı olur. Bunu bir düşünün isterseniz.Cildiniz eninde sonunda yaşlanacak. Buna hiçbir şey yapamayız fakat hayatımızın bir noktasında bunu başımıza geleceğini kabul etmeliyiz. Çoğu insanda cilt erkenden yaşlanıyor. Çok genç yaşlarda, bile ciltleri doğal olmayan bir şekilde yaşlı görünüyor.Erken yaşlanmanın izlerini makyaj ile kapatabilecek olsanız da bu çare değil, çoğu kadın bu izleri daha aza indirmeye ve oluşumlarını yok etmeye çalışır. Yaşlanma karşıtı kozmetik ürünleri çoğu cildinizin sağlığını etkilediği için alışkanlıklarınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.Lekelerin, kırışıklıkların ve diğer kusurların oluşmasına engel olmanın en etkili yollarından biri erken başlamaktır. Bu nedenden ötürü, aşağıda günlük hayatınıza dahil etmeniz gereken tavsiye paylaştık.

 

  1. Güneş Kremi Kullanın

Güneş ışınlarına ters açıdan maruz kalma cildin erken yaşlanmasına neden olan ve cilt kanseri gibi ciddi hastalıklara yol açan hastalıklardan biridir. Size tavsiyem günlük olarak güneş kremi kullanmak bir bariyer oluşturmasını sağlar ve yanıkları ve aşırı kuruluğa engel olur.

Güneşli günlerin dışında bulutlu günlerde de güneş kremi cildinize uygulayın. Şayet dışarısı çok güneşliyse, güneş koruma faktör en az 30 olmalıdır.

  1. Antioksidan Tüketin

Antioksidan açısından bol olan gıdalar hücrelerdeki cildin erken yaşlanmasını hızlandıran serbest radikallerin olumsuz etkilerini yok ederler. Antioksidanlar cildinizin yenilenme ve onarım sürecini etkiler ve cildinizin yumuşak olmasını ve korunmasına yardımcı olur. Örnek verecek olursak: Meyveler ve çiğ sebzeler zengin olan fazla derecede antioksidan içerir. Antioksidanlar bitki ve tahıllarda da bulunur.

  1. Daha Çok Su İçin

Günde yeterince su içmek iç organlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar aynı zamanda da cildinizin gerekli neme sahip olmasını ve oksijenlenmesi için de oldukça büyük katkı sağlar. Bu açıdan da yeteri kadar sıvı tüketmeyen insanlar susuz kalmaya meyilli olurlar ve bu ciltlerine olumsu olarak geri döner. Hücrelerin yeteri kadar su alıp hücre yenilenmesini etkilemek için günde 6-8 bardak su tüketmelisiniz. Aynı zamanda su kanı arındırır ve toksinlerden kaynaklanan sivilceleri yok eder.

 

 

Tavsiye

Sistit Nedir