Çatlak Kremi Hakkında Merak Edilenler

/ 24 Ekim 2020 / / yorumsuz
Çatlak Kremi Hakkında Merak Edilenler

Bayanların en çok problemlerinden biri olan çatlaklar, kilo alımı ve verimi sonrasında ortaya çıkabildiği gibi özellikle hamilelik dönemlerinde kadınların en büyük kokulu rüyası haline geliyor. Derideki deformasyonların ve çatlaklar hem görüntü hem de kalıcılık nedeni ile ortadan kaldırılması en çok olanların başında geliyor. Cilt yapısı daha nemli olan bayanlarda çatlak oluşma ihtimali çok düşükken, kuru ciltlere sahip bayanların da ne yazık ki büyük bir çoğunluğu ise bu durumu yaşamak zorunda kalıyor. Esnek olmayan deri bir anda gerildiği için çatlıyor. Bundan dolayı da çatlaklar için tamamen ortadan kaldırıcı etkide bir catlak kremi bulunamadı. Her ne kadar pek çok firma mucizevi bir şekilde çatlakları yok eden kremlere sahip olduğunu iddia etse de inanmayın bu reklam amaçlıdır.

 

 

Çatlak Kremi Nedir?

Nemsizlik ve gerilme ile çatlayan cilt yapısının eski haline gelmesi malesef çok daha büyük bir mucizeye ihtiyaç duyuyor. Kuruyan cildinizi nemlendirmek ile cildinizin kaybettiği nem miktarını geri kazandırabilirsiniz. Ancak bu çatlakları ortadan kaldırmak olunca sonuç aynı şekilde olumlu olmayacaktır.

Kullandığınız kremin fiyatı her ne olursa olsun hemen hemen aynı sonuçlara neden olacaktır. Çatlak kremlerinin asıl görevi oluşmuş çatlakları ortadan kaldırmak değil, yerine yeniden oluşabilecek çatlakların oluşmasını engellemektir. Bu nedenle de mevcut çatlaklarınız için çatlak kremi alıp kullanmak olumlu sonuçlar vermeyecektir. Çatlak kremlerini düzenli olarak kullanmanız durumunda elinize geçecek en büyük artı yeni çatlakların ortaya çıkmasını engel olacaktır. Ayrıca bazı çatlak kremleri mevcut çatlaklarının renginde ve görünümünde çok az bir etki farklılık yaratabilir. Bu farklılık tam olarak ortadan kaldırma olmayacak, mevcut çatlaklarınızı bir miktar daraltmak olacaktır.