Can Sıkıntısı İçin Neler Yapmalıyım? Can Sıkıntısı İçin Tavsiyeler

/ 17 Şubat 2019 / / 3 Yorum
Can Sıkıntısı İçin Neler Yapmalıyım? Can Sıkıntısı İçin Tavsiyeler

İnsanlar her zaman psikolojik açıdan aynı duyguları hissetmezler. Bazı durumlarda can sıkıntısı son haddine kadar yükselebilmektedir. Can sıkıntısının çoğunlukla net bir nedeni de bulunmamaktadır. Bu yüzden pek çok kişi bu terimi iç sıkıntısı olarak da tanımlamalıdır. Nedensiz şekilde gelen can sıkıntısını gidermenin birden çok yolu bulunmaktadır. Sizler de tavsiyelerimize kulak vererek can sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz.

Can Sıkıntısı İçin Tavsiyeler

Can sıkıntısı için yapılacak şeyler listesinde temiz hava almak ilk sırada gelenlerden biridir. Eğer ki evde ya da iş yerinizde iseniz mutlaka dışarı çıkın. Temiz hava insanların daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Bu gibi bir imkânınız bulunmuyorsa yakın arkadaşlarınızla görüşmeyi de deneyebilirsiniz. İyi bir arkadaş can sıkıntısı için en güzel çözüm yöntemlerinden biridir.

Kadınlar için güzel görünmek can sıkıntısını gideren etmenlerden biridir. Bu durum için illa ki yeni kıyafetlere de ihtiyacınız yoktur. Kıyafet dolabınızda giymediğiniz ürünlerle yeni kombinler yaparak ya da makyaj malzemelerinizi düzenleyerek can sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Dışarı çıkamıyorsan evin içerisinde değişiklikler yaparak da can sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yerine evi temizlemek de mümkündür. Bu sayede fiziksel olarak aktif olan bedeniniz, beyninizden gelen sıkıntı uyarılarını görmezden gelecektir. Üstelik böylece daha temiz bir ortama da sahip olursunuz.

Yemek yapmak, can sıkıntısı gidermek için önerilerin en etkin maddelerden biridir. Ancak her zaman yaptığınız tarifleri yeniden tekrarlamak sıkıntılarınızı gidermeyecektir. Bu nedenden ötürü hiç denemediğiniz ya da merak ettiğiniz tarifleri deneyerek sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Spor yapmak da can sıkıntısından kurtulmak için birebirdir. Spor yapan kişilerin vücutlarında mutluluk hormonu salgılanmaktadır. Bu yüzden spor salonuna yazılmak ya da sadece tempolu yürüyüş yapmak bile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Can Sıkıntısı İçin Neler Yapmalıyım? Can Sıkıntısı İçin Tavsiyeler (3 Yorum)

  1. klasik tavsiyeler ama işe yarayacagını dusunuyorum.. biraz daha ayrıntılı yazsaydınız keske hocam.