Büyüden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

/ 9 Kasım 2019 / / yorumsuz
Büyüden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Büyü, çok eski yıllara dayanan geçmişi ile bilinen mistik bir uygulamadır. Kişinin üzerinde etkiler yaratarak hayatının düzenini bozan veya değiştiren tesirlere sahiptir. Kara büyü şeklinde bilinen büyüler kendi arasında ayrılarak kötü ve olumsuz etkiler ile ayırma, soğuma, celp etme, hasta etme, belaya girme veya işlerinin kötü gitmesi gibi niyetler ile kullanılan uygulamalardır. Bir de nasip açma, şirinlik ve şifa bulma ya da rızık gibi niyetler ile yapılan büyüler vardır.

Günlük yaşamınızda çevrenizden, yakınlarınızdan veya düşmanlarınızdan kötü niyetli büyülere maruz kalmanız oldukça doğal ve yüksek ihtimallidir. Bunu anlamanın farkındalığını yaşayamayanlar bir türlü hayatlarını düzene sokamazlarken büyünün belirtilerini sezerek uzman bir ilim sahibi kişilere danışarak kurtulabilirler veya doğru şekilde yapılan dualar ile şifa bularak çözüme ulaşabilirler. Büyüden korunmak için öncelikle belirtilerini bilmek gereklidir. Ancak her büyü aynı etkiyi göstermemekle birlikte her büyünün kendine has belirtileri söz konusudur. Genel anlamdaki büyü belirtileri ise kabuslar görme, uyku sorunu yaşama, takip edilme hissi, uykuda korkma, sinirlilik, baş ağrısı, yalnızlıktan korkma ve sesler duyma gibi durumlardır. Büyüden korunmak için bu belirtileri sezmek çok önemli bir adım olurken ayrıca celp etme büyüsü veya ayırma ve soğumam büyüsüne maruz kalan insanlar ise farklı etkiler ile karşılaşırlar. Örneğin; daha önce asla sevmediği veya istemediğini birini aniden düşünmeye başlama, sevmeye başlama, içinden gelen ona ulaşma ve arama isteği gibi belirtiler yaşayan birisi celp etme büyüsü ile bağlama büyüsüne maruz kalmış demektir. Ya da daha önce arasında hiçbir sorun olmayan bir çiftin arasında aniden yaşanan sorunlar, kavgalar, birbirini sevmemek, karşıdaki insandan aniden soğumak veya ayrılma kararı alma isteğinin aniden alınması ile ayırma veya soğutma büyüsü gündeme gelmektedir.

Büyüden korunmak büyüye maruz kalmaktan çok daha kolay ve önemli bir adımdır. Büyüden korunmayı başaran kişilerin hiçbir büyüden etkilenmemesi ile ferah, mutlu ve huzurlu bir birey olması çok daha değerlidir. Büyü etkisine maruz kalmamak iççin en çok tercih edilen dualardan olan Felak ve Nas suresi her gün en az 7 kere okunabilir. Ayetel Kürsi duası ise kutsal kapıları açan kuvvetli bir duadır ve 3 kez okunduğu zaman kişilerin rahatlamasına ve ferahlamasına kolaylık sağlamaktadır. Kevser suresinin bir bardak suya 11 kez okunduktan sonra suyun içilmesi de tesirli yöntemlerin başındadır. Fatiha suresi ise musallat olan kötü varlıkları dahi korkutan ve uzaklaştıran koruyucu bir dua olması nedeniyle her gün en az 7 kez okunması büyüden korunmak için Fatiha Suresini daha etkili bir yöntem kılmaktadır. Büyü için ayrıca uzman havas ilmine sahip bir kişiden yardım almakta gerekirken mutlaka büyünün türü ve yapan kişinin tespit edilmesi için görüş alınması değerlendirilmelidir.