Bahçe Dekorasyon Önerileri

/ 19 Kasım 2019 / 23 / yorumsuz
Bahçe Dekorasyon Önerileri

Bahçeli ev herkesin hayalidir. Bahçeli evlerin dekorasyonu da gayet ihtişamlı yapılmalıdır ki o nefis bahçenin tadı çıkarılsın. Çünkü bahçeli eve sahip olmak bir ayrıcalıktır ve bu ayrıcalıktan faydalanarak çok güzel ve farklı dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Püf Noktalar

  • Kroki: Bahçeniz için dekorasyon yaparken öncelikle kroki çizmeli ya da çizdirmelisiniz. Herşeyi bir plan dâhilinde yerleştirmeniz sizi de mükemmel bir sonuca ulaştıracaktır. Bahçenizi yerleştirmeden önce çizdiğiniz kroki size yol gösterecek ve her şeyi bir düzen ve dizayn içine koyacaktır.
  • Tüm mevsimleri göz önünde bulundurun: Bahçe dekorasyonu yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken bir unsurda mevsimlerdir. Öyle bir bahçe yapmalısınız ki hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde tadını çıkarabileceğiniz bir özellikte olmalı. Tüm mevsimleri göz önünde bulundurarak kış için ayrı bir köşe, yaz için ayrı bir köşe yapılmalıdır. Kış için özellikle kapalı bir kamelya yapılabileceği gibi yaz için açık ve bahçeli bir alan yapılmalıdır.
  • Duvarları boş bırakmayın: Bahçe dekorasyonunda önemli olan bir diğer alansa duvarlardır. Duvarların güzel bir şekilde kullanılması bahçe dekorasyonundaki güzelliği de artıracaktır. Duvarlarınızı boş bırakmayın ve bahçe duvarınız ile bahçenizi doldurun. Bahçe duvarınıza saksılar ile süsleyebilir ve donatabilirsiniz.
  • Boy boy saksı: Saksılar ile bahçenizi şenlendirebilirsiniz. Küçüklü büyüklü kullanacağınız saksılar evi neşelendirecek ve çiçekleriniz için çok güzel ve özel alanlar oluşturacaktır. Boy boy saksı ile muazzam bir görüntü elde edebilirsiniz. Üstelik saksılarda da klasik kahverengi değil, renkli ve dekoratif saksılar kullanarak daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Kendinize alan açın: Bahçe dekorasyonu yaparken güzel bir bahçede dinlenmek ve keyif çıkarmak için kendinize de bir alan açmalısınız. Kendinizi açtığınız alan sayesinde bahçenizin keyfini sürebilecek, kitap okumak, müzik dinlemek için güzel bir alan yaratabileceksiniz. Küçük bir bank dinlenmek için yeterli olabileceği gibi bir kamelya ile de kendinize kış köşesi yaratabilirsiniz.
  • Eski bisikleti değerlendirin: Bisikletler bahçeler için güzel bir görüntü oluşturabilir. Bunun için de eski bir bisikleti renkli boyalarla boyayarak çiçeklerle süslemeniz hem nostaljik bir hava yaratacaktır. Hem de bahçenizi güzelleştirecektir.