Az kalorili Yiyecekler Nelerdir?

/ 26 Ocak 2020 / 6 / yorumsuz
Az kalorili Yiyecekler Nelerdir?

Kilo vermek için çabalarımız çoğu zaman sonuçsuz kalır veya istediğimiz kiloya ulaşıyoruz mutlu son derken ara da kısa bir zaman sonra tekrar kilo lamaya başlıyoruz.

Çoğumuz bu yanlışlıklarla karşı karşıya geliyoruz sağlık uzmanların önerdikleri az kalorili yiyecekler hakkında bir araştırma yaptım ve az kalorili yiyecekler kendimi aç bırakmadan kilolarımdan kurtulmaya karar verdim.

Yaptığım liste oldukça işe yaradı günde 2,5 litre su ta tüketerek. 3 ay da 10 kilo verdim.

Hanımlar ve beyler kilo vermek istiyorsanız kendiniz aç bırakmadan ekmeği keserek ve günde 2,5 litre su ve az kalorili yiyeceklerle istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

YUMURTA, yumurta hem doyurucu hem tok tutar kaynatarak tüketin, sabahları bir yumurta birkaç zeytin ve iki dilim kepek ekmek

YOĞURT, öğle yemekleriniz ve ya akşam yemekleriniz de yağsız bir kase yoğurt tüketin sindirimi kolaylaştırır ve size güç verir.

SALATA, marul, domates, maydanoz, roka ile salata yapın bolca tüketin.

SEBZELER, kilolarınız dan kurtuluncaya kadar sebze ağırlık beslenin, ıspanak, brokoli, lahana yemeği, mantar yemeği, kabak yemeği, kereviz, yeşil fasulye yemeği bunları haşlayarak bolca tüketin hem doyurucu hem de az kalorisi bulunmaktadır.

BALIK, diyet listenize alın haftada iki defa tüketin ızgara da pişirerek tüketin

TAVUK, doyurucu ve az kalorili olan tavuğun göğüs kısmını tüketin, haşlayarak ve ya ızgara da hafta da iki parça kadar tüketin. Tavuğun suyunda sebze çorbası da yapabilirsiniz.

PATATES, ama dikkat etmeniz gereken patatesi haşlayarak tüketin bir tane haşlanmış patates iki dilim kepek ekmek bir domates bir öğün için yeterli olmaktadır.

DOMATES ÇORBASI, domatesin kalorisi azdır. Çorbası da sindirime yardımcı olur size tok tutar.