Avokado Yüz Maskeleri

/ 1 Mayıs 2020 / / yorumsuz
Avokado Yüz Maskeleri

Avokado gerek cilt yapısında gerekse beslenme açısından oldukça geniş yelpazeye sahiptir. İçeriğindeki yararlı vitamin ve mineraller ile cildi yenilir ve peeling etkisi yaratır. Peki bu avokado maskeleri nasıl yapılır inceleyelim.

Malzemeler

·        Yarım avokado

·        3 yemek kaşığı su

·        2 yemek kaşığı bal

 

Avokadoları çatalla ezme işlemi ardından, Balı sıcak suyun içerisinde eritelim sonra avokado ile karıştıralım. Bu karışımı parmaklarımızı kullanarak yüzümüze uygulayabiliriz fakat isterseniz daha iyi kontrol edebilmek için bir fırça da kullanabilirsiniz. 15 dakika kadar yüzümüzde bekledikten sonra maskeyi ılık suyla durulayın.

Avokado ve yoğurtlu yüz maskesi

·        Yarım yumuşak avokado

·        2 yemek kaşığı yoğurt

·        1 tatlı kaşığı bal

 

Avokadoyu çatalla ezelim. Ezme işleminin ardından kıvam elde edene kadar yoğurt ve balla karıştıralım. Ardından fırça ya da parmaklarınızla yüzünüze uygulayın. 20-25 dakika sonra ılık suyla durulayın. Kuru ve sivilceli ciltler için tavsiye edilir.

Avokado ve yulaf ezmesi maskesi

·        Yarım olgun avokado

·        Yarım kase yulaf ezmesi

 

Yulaf ezmesini hazırlayın. Sonra avokadoyu ezerek yulaf ezmesiyle karıştırın. Cilde uygulayın ve 20-25 dakika kadar bekleyin ve sonra ılık suyla durulayın. Kuru ciltleri nemlendirmek amacı ile yapılabilir.

Avokado ve kayısılı yüz maskesi

·        Çeyrek olgun avokado

·        1 adet kayısı

 

Avokadoyu ve kayısıyı ezelim ve sonra karıştıralım. Sonra yapışkan kıvam elde edelim. Ardından cilde uygulayarak 25 dakika bekleyelim. Şayet daha fazla nemlendirme istiyorsanız, gece maskesi olarak da uygulayabilirsiniz. ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Avokado ve muzlu yüz maskesi

·        1 yumuşak avokado

·        1 muz

·        1 yumurta beyazı

 

Avokadoyu ve muzu ezelim ve sonra yumurta beyazlarını ekleyelim. Bütün karışım bir kase de topladıktan sonra 20 dakika kadar yüzümüze sürelim be bekleyelim. Sonra suyla durulayalım. Bu maskeyi daha çok yağlı ciltler için uygundur çünkü bu maske ciltteki yağı emmek için yapılan bir maskedir haftada 2 kez uygulanabilir.