Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım?

/ 13 Nisan 2020 / / yorumsuz
Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım?

Bazen öyle insanlar çıkıyor ki karşımıza acaba aşık mıyım? Sadece hoşlanıyor muyum? Kendimize sorular sormaya başlıyoruz. Fakat ilk görüşte ilk alınan elektrik doğru mu? Kişiye göre farklı durumlar mı bilinmez tabi ki. Hayatında en az bir kere aşık olmuş insanlar bilirler ki eğer birine aşık olursanız, aşık olduğunuz kişi karşısında cümle kurmakta bile çekinirsiniz ve utanırsınız. Kurduğunuz cümleleri bazen siz bile anlayamazsınız o heyecanla.  Çünkü ne demek istediğinizi tam anlatamazsanız. Aşık olmak her şeyinizi etkiler. O kadar değişik tuhaf bir duygudur ki fizyolojik olarak sizi etkiler ve beyninize giden kan akışında bile değişimlere neden olur. Bu açıdan bu durumda aşık olduğunuzu anlamış olursunuz.

Hoşlandığınız kişiye karşı hayaller kuruyor ve onunla evlilik yoluna kadar gidebileceğinizi düşünüyor iseniz aşıksınız. Onunla konuşurken doğru kelime seçmekte zorluk çekiyor ve heyecanlanıyorsanız aşık olduğunuzun en büyük kanıtı. Onunla ne olursa olsun uzun yıllar geçirebileceğinizi düşünüyorsanız.  Aynı zamanda her görüşmenizde onunla sohbet etmekten zevk alıyor ve hoş vakit geçiriyorsanız. Eve döndüğünüzde onu daha çok özlüyor ve daha çok vakit geçirmek istiyorsanız. Başka erkek ve kadınlar ilginizi çekiyor mu? Bu açıdan Eğer gerçekten aşık olsaydınız, tüm benliğiniz ile onun görüntüsüyle ve anılarıyla büyülenirdi ve gözünüz ondan başka hiç kimseyi görmezdi.  Onun karakterinin size ne kadar uyduğunu hiç düşündünüz mü?

Karşınızdaki insanı ne kadar tanıyorsunuz karakterini ailesini? onun gerçek karakterinin, sizin karakterinizle uyuştuğundan emin misiniz? Yani sizi bir odaya koysalar, fikir ayrılığına girer misiniz? Ya da hoş vakit geçirir misiniz? Onu bir anne ve baba olarak görebilir musunuz? Bu sorularının yanıtını olumlu olarak verebiliyor iseniz aşıksınız.