Aracınızdaki Kötü Kokular İçin Neler Yapılabilir?

/ 21 Nisan 2022 / / yorumsuz
Aracınızdaki Kötü Kokular İçin Neler Yapılabilir?

Aracınızdaki Kötü Kokular İçin Neler Yapılabilir?

Araçlardaki kötü kokular maalesef oldukça rahatsız edicidir. Bu sebeple aracınızdaki kötü kokular için neler yapılabilir? Kötü kokuların çözümleri vardır. Bu konuda yapılması ve yapılmaması gereken şeylere önem vermek gerekir. Kötü koku oluşumu herkesi rahatsız eder ve çözüm bulunması gerekir. Bu sebeple bu kötü kokuların kaynağı bulunmalı ve tekrar oluşmaması için gerekli olan tüm önlemler alınmalıdır.

Araçlardaki Kötü Kokular İçin Yapılması Gerekenler

Sıvı kaçağı varsa hemen durdurun. Görünür kontaminasyonu mümkün olan en kısa sürede kendi imkanlarınızla temizleyin. Aracınızı sık sık havalandırmaya gayret edin. Parçayı temizlemeden önce kabini mümkün olduğunca serin ve doğrudan güneş ışığından uzak tutmaya çalışın. Profesyonel yardım alın. Aracınızı detaylı servise götürürken mutlaka temizlikçiye durumu bildirin ve kokunun giderildiğinden emin olun.

Normal şartlar altında firmalar kokunun olmadığı zeminleri ve sızdıran alanları iyice temizlemezler. Ayrıca alanında uzman olmayan firmalar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklar ve başaramazlarsa çözüm için başka yerlere bakacaksınız. Bu nedenle kokuların giderilmesini garanti ettiğinizi iddia etmeniz çok önemlidir. Aracınızdaki kötü kokular için neler yapılabilir diye merak edilince bu konulara dikkat çekilmelidir.

Arabalardaki Kokunun geçmesi konusunda garantisi olmayan yerlerden uzak durun. Unutulmamalıdır ki temizlik için tecrübeli olan yerler normal bireylerin piyasada ulaşması oldukça zor olan temizlik malzemelerini kullanmaktadırlar.Profesyonel olarak yapılan temizlikten hemen sonrası ekstra dezenfekte etme konusunda tedbirli olunmalıdır. Bunun için aracınızı ozon ile temizleyebilir.Klimanın polen filtresini periyodik olarak değiştirmeyi unutmayınız. Bazı büyük hizmetler bu filtreyi şikâyet etmeden değiştiremeyebilir. Araba döşemenizin yağmurda ıslanmaması için rutin bakım sırasında kapı contalarını ve yer paspaslarını görsel olarak inceleyin. Islak halı ve kilimler koku yapabilir.

Araba Kokusunun Giderilmesi İçin Ne Yapılmaması Gerekiyor?

Kulaktan kulağa yayılan bilgi kirliliğini ortadan kaldırın. Yanlış bilgi zamanınızı boşa harcar ve durumu daha da kötüleştirir. Aracınızdaki kötü kokular için neler yapılabilir? İnternette, özellikle forumlarda paylaşılan bilgilerden uzak durun. Bu bilgilere göre kullanılan kimyasallar ve temizlik maddeleri aracın iç dekorasyonuna kalıcı olarak zarar verebilir ve olası kimyasal reaksiyonlardan dolayı zehirlenmelere neden olabilir.

Kokuları gidermek için naftalinleri arabada bırakmayın. Aracınız kullanılamaz hale gelebilir. Kokunun kaynağını ortadan kaldırmadan önce oda spreylerinden ve parfümlerden uzak durun. Bunlar, sorunun geçici olarak çözüldüğü konusunda sizi yanıltabilir.Kaynağındaki sıvı sızıntıları hafif bir kokuya neden oluyorsa sorun bir süre sonra kendiliğinden kaybolabilir. Bu gibi durumlarda sorunun tamamen ortadan kalktığını düşünmeyin. Sıcak havalarda veya su/nem aynı yere ulaştığında sorun tekrar alevlenebilir.