Aloe Vera Çiçeği Bakımı, Nasıl Yapılır

/ 1 Ekim 2020 / / yorumsuz
Aloe Vera Çiçeği Bakımı, Nasıl Yapılır

Aloe vera çiçeğini bilmeyen yok sanırım. 3 Basit Adımda: Aloe Vera  Çiçeği Bakımı nasıl olmalıdır bu konular hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

1) Sulama

Aloe vera çiçeğinin sulaması çok hassas yapılmalıdır. Aloe vera çiçegi Çok suyu sevmeyen narin bir bitkidir. Şayet çok fazla su verirseniz; toprağında böceklenme ve çürüme meydana gelebilir. Haftada 1 defa, kontrollü düzenli olarak az miktarda su vererek toprağın nem dengesini koruyabilirsiniz.

aloe vera çiçeği bakımı

2) Toprak Seçimi

Aloe vera çiçeği, iklim şartları dışında yetiştirildiğinde verimli bir toprak ister. Şayet uzun süredir evde aloe vera çiçeğiniz büyüyorsa, her yıl bahar mevsiminde toprağını değiştirebilirsiniz. Bu işlem çiçeğin daha canlı olmasını sağlayacaktır. Lif ve humus bakımından fazla olan toprak türlerini çok severler.

aloe vera çiçeği ne işe yarar

Şayet aloe vera çiçeğini çok güneş alan yere bırakırsanız; bitkinin yapraklarında kurur ve sararır. Çok fazla sulama yaptıysanız hemen toprağı kazıyarak ve kurumasını bekleyin. Bitkinin bazı yapraklarında böceklenme meydana gelirse, böcek öldüren bitki spreylerini sıkarak bitkileri böceklenmelerden kurtarabilirsiniz

Aloe Vera Çiçeği Faydaları Nelerdir?

Aloe vera çiçeği açar mı? Aloe vera nadir de olsa minik çiçekler açan bir bitkidir. Kırmızı ve sarı renkte, başak görünümündeki çiçekleri bu yeşil bitkiye renk verir.  Aslında daha çok yararı ile bilinir. Gerek yaralar da yanma durumu gibi kazalarda bir bitki fayda sağlayacaktır.

 

Aloe vera bitkisi, hücre yenileme ne onarımda oldukça etkili bir bitki türüdür.

Aloe vera bitkisinden elde edilen jel sayesinde cilt bakımı bitkisel olarak ilaçlara ihtiyaç duymadan kazalı olan bölgede kullanılabilir.

Tüketim için şekilde yetiştirilen aloe vera, bağırsaklardaki parazitlerin temizlenmesine katkı sağlar.

Cildin nemlenmesine destek olan aloe vera, yaraların hızla iyileşmesine destek olur.

Sivilcelerin iyileşmesini hızlandıran aloe vera, kızarıklık gibi deri problemlerini daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.