Aliexpress’de Alışveriş Yapmak Ne Kadar Güvenlidir? Aliexpress Bilgi

/ 18 Aralık 2018 / / yorumsuz
Aliexpress’de Alışveriş Yapmak Ne Kadar Güvenlidir? Aliexpress Bilgi

İnternette alışveriş yaparken her zaman güvende olmak kolay değildir. Yaşanan birçok sorunlar yüzünden, internetten alışveriş yapan kişiler o siteyi iyi araştırmaları gerekir. Alıcıları nasıl koruyor? Dolandırılmalara karşı nasıl önlem alıyor, para iadeleri ve ürün değişimlerini gerçekleştiriyor iyi bilmek gereklidir. Sizler için en çok merak edilen ve çok fazla alışveriş yapılan sitelerden olan Aliexpress ele alacağız. Aliexpress’ten alışveriş yapmak ne kadar güvenilir sizler için araştırdık.

Aliexpress Alışveriş Sitesi Nedir?

Aliexpress alışveriş sitesi Alibaba grubunun bir parçasıdır. Perakende hizmet sunan, Dünya çapında birçok internet alışverişi yapan insanlar tarafından bilinen e ticaret şirketidir. Yani bir nevi pazar yeri desek yanlış olmaz. Kurulduğu günden bu yana başarı çıtasını artıran alışveriş sitesi en büyük perakendeci Walmart sitesini geride bırakmıştır.

Aliexpress siteside satılan ürünler ikinci şahısların ürünüdür. Yani satışa çıkardığı ürünleri kendi üretip satmamaktadır. Ürününü satmak isteyen satıcılarla, alıcıları birleştirmektedir. Fiyatlarda ise oldukça tatmin edici rakamları görmeniz mümkün oluyor. Hatta çoğu üründe ülkemizde satılan aynı üründen oldukça düşük fiyatlarla satılıyor. Ürünler Çin malı olmasından ötürü, maliyet düşüktür ve dolayısıyla fiyatları da uygundur.

Aliexpress Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

Aliexpress alışveriş sitesinde günde binlerce alım-satım işlemi gerçekleşmektedir. Bu kadar büyük bir satış hacmi olan sitede bazı zamanlarda dolandırıcılık yaşanabilir. Ama alıcı olarak sizler dikkatli davrandığınız sürece bu tip durumlarla karşılaşmazsınız. Dolayısıyla Aliexpress sitesinden alışveriş yapmak güvenli mi sorusuna cevabını merak ediyorsanız söyleyelim: Her sitede olduğu gibi dikkatli davrandığınız sürece sorun yaşamazsınız. Satıcılar hakkında yapılan yorumlara, ürün değerlendirmesine, açıklamasına, satıcı rozetine dikkat edilmelidir.

Şirket iki önemli garanti sunuyor:

  • Siparişinizi alamazsanız geri ödeme talep edebilirsiniz. Ürün görünmüyorsa veya satıcı belirttiği zaman aralığında ürün göndermediyse, geri ödeme için başvurabilirsiniz.
  • Aldığınız ürün açıklamadaki gibi gelmediyse kısmi ya da tam ödeme talep edebilirsiniz. Satın alma işleminiz beklediğinizden farklı bir şekilde geldiyse, iki seçeneğiniz vardır. Ürünü geri ödeme için iade edebilir veya ürünü alır, kısmi geri ödeme alabilirsiniz.

Ürün aldınız ve makbuzu onaylamadan önce bir veya iki gün boyunca iyice ürünü kullanın. Alınan ürünle ilgili bir sorun varsa satıcıyla bağlantı kurun ve çözümü sorun. Cevapları yardımcı olmazsa, AliExpress’in destek temsilcisinden biriyle mutlaka iletişime geçiniz.

Her büyük alışveriş sitesinde olduğu gibi Aliexpress’de alışveriş yapmak güvenlidir. Fakat belirttiğimiz gibi akıllı bir alışverişçiyseniz, güvenle her zaman ayağınıza kadar ücretsiz kargo ile muhteşem ürünlere sahip olabilirsiniz.