Aldatıldığını Öğrenen Kadın Nasıl Davranmalıdır? 

/ 21 Haziran 2022 / / yorumsuz
Aldatıldığını Öğrenen Kadın Nasıl Davranmalıdır? 

Aldatıldığını Öğrenen Kadın Nasıl Davranmalıdır? 

Aldatıldığını öğrenen kadın nasıl davranmalıdır? Sorusunda kadınların nasıl davranacağı merak ediliyor. Zihinsel olarak dayanıklı olmak çok önemlidir. Her şeyden önce aldatılan kadının sakin olması ve olayla yüzleşmesi ve sakin kalması gerekir. Kolay değil ama kadınların bu süreçte dürtüsel davranmadan ne yapacaklarına karar vermeleri ve bu yönde adım atmaları gerekiyor. Her aldatma boşanmayla sonuçlanmaz. Kocasını geri almak isteyen bir kadın bu konuyu kocasıyla gündeme getirip bir çözüm bulmaya çalışabilir.

Evliliğini kurtarmak isteyen bir kadın, “ya yine aldatılırsam” diye düşünerek aldatılma durumuyla tamamen yüzleşmesi gerekiyor. Aldatılan ancak evliliğini kurtarmak isteyen bir kadının yaptığı bir diğer hata da psikolojik olarak olayın üstesinden gelememesi ve her fırsatta kavga etmeye başlamasıdır. Bu tür kavgaların bir sonucu olarak, erkekler kavgadan kaçmak için diğer kadınlara yönelebilmektedir.

Elbette aldatılan kadınlar için ihaneti hazmetme süreci ve kabullenmek kolay bir süreç olmaz ve aldatılan bir kadın için oldukça zordur. Bu süreçte kadınlara psikolojik destek verilmesi önerilir. Bu noktada kadınların akıllarında tutması gereken nokta, aldatıldıktan sonra ne kararı verilirse verilsin boşanma sürecini uzatacağı ve ara sıra yapılan hataların sadece kişiye zarar vereceği bilinmelidir.

Boşanmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı?

Aldatıldığını öğrenen kadın nasıl davranmalıdır? Sorusunda boşanma sürecinde olan kadınların nasıl veya ne yapması gerektiği önemli bir noktadır. Aldatılma sonrasında barışma ihtimalini düşünmeyen kadınların boşanma konusunda en mantıklı ve hızlı kararı vererek bu konuda avukata danışması gerekir. Süreci uzatmak kadınlara fayda sağlamaz ve uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir. Bir kadın boşanmaya karar verirse, kocasının haberi olmadan önce rutinine devam etmelidir. Günlük hayatınızda eşinize karşı ani bir tepki, zorluk ya da davranış değişikliği olursa, diğer kişi durumu fark edecek ve düzenlemeler yapmaya çalışacaktır. Bu nedenle ilk aşamada günlük yaşamınızda herhangi bir değişiklik yapmamaya özen göstermelisiniz.

Aldatıldığını Öğrenen Kadın Nasıl Davranmalıdır?

Bir kadın aldatıldığını anladığı zaman boşanma sürecinde kanıtlamak için çeşitli kanıtları kullanması gerekebilir. Kanunen telefon kayıtları (mesajlar, Whatsapp kayıtları gibi), sosyal medya içerikleri fotoğraflar, video kayıtları ve kredi kartı ekstrelerinde yer alan masraflar bunun kanıtı olarak mahkemeye getiriliyor. Fotoğraflar ve videolar gibi görsel kanıtlar için eşinizi takip etmek, mahkeme duruşması sırasında ellerinizdeki çok fazla stresi hafifletebilir.

İlişki Halinde Suç Üstü İspat Etmek Önemli Midir? 

Sorusunda suç üstü yakalamak da boşanma sürecini hızlandıran faktörlerden biridir. Mahkeme otelden yazılı ve görüntülü kaydetmesini talep ederse, eşinizi takip ederek elde edilen otel konaklama bilgileri zina kanıtı olarak değerlendirilecek ve işlemlerde elinizi büyük ölçüde artıracaktır.

Kadınların aldatmadan kurtulabilmeleri ve bu travmayı atlatabilmeleri için öncelikle aldatmayı her şekilde kabul etmeleri gerekmektedir. Boşanmaya karar verseniz bile eşinize olan kin ve kırgınlığınızdan kurtulmak en önemli şeylerden biridir. İyileşme sürecindeki kadınlar; aldatılma dürtüsünden kurtulabilmek için ailesi, yakın arkadaşları ve gerekirse terapist yardımı aracılığı ile bu travmayı atlatabilir.

Tavsiye

Çocuklarda Müzik Aleti Eğitimi