3 Haftada 7 Kilo Zayıflatan Aristo Diyeti

/ 8 Ocak 2021 / / yorumsuz
3 Haftada 7 Kilo Zayıflatan Aristo Diyeti

3 Haftada 7 Kilo zayıflatan Aristo diyeti Yazın gelmesi ile farklı diyetler çıkmaktadır. Hızlı sonuç veren diyetler kişileri yetersiz ve dengesiz beslenme modellerini vermek istemediğimizden ötürü de sizler için Aristo diyetine göre çiğ sebze ve meyveleri tüketmek en önemli kurallardan biri bunu uygulayarak 3 haftada 7 kilo verebilirsiniz.

Özellikle mevsim sebzelerini pişirmeden çiğ tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu dönemde zengin olan bulunan ıspanak, semizotu, kara lahana, şalgam yaprağı, kereviz, çin lahanası, börülce ve yeşil sebzeler daha çok tüketilmesi gerekenlerden. Aynı zamanda bu sebzeler düşük glisemik indekse sahip olduğu için uzun süre tok kalmanıza destek olacaktır. 3 hafta boyunca sebze ve meyveler tüketerek epifiz bezini temizleyip hormonlarınızın tekrar düzene girmesini ve daha aktif olmasına destek olabilirsiniz.

Meyveler de Aristo diyeti için oldukça önemlidir.  Yine önceliğimiz fruktoz içeriği düşük olan kan şekerimizi etkilemeyecek olan meyveler olmalıdır. Bunlar da şeftali, çilek, yeşil elma, erik, kiraz olarak tüketilmesi gereken arasında yer almaktadır.

 3 Haftada 7 Kilo Zayıflatan Aristo Diyeti

Hayvansal kaynaklı süt, yoğurt gibi besinler minimum seviyede olmalıdır. Her öğün çiğ sebze ve meyvenin yanında ızgara veya haşlama tavuk- balık- et- yumurta tercih edebilirsiniz. Bitkisel karışımlarda diyetimizi destekliyor.

Özellikle ikindi ve akşam saatleri rezene, anason yeşil çay, papatya, sarı kartaron sindiriminize destek olarak metabolizmanızı hızlandıracaktır. Aristo diyetinde en önemli nokta tamamen glutensiz olarak tüketmek gerekir. Bu şekilde antikor sayılarınız düşecek, metabolizma ve hormonlarınız düzene girecektir. Gluten içeren, basit şeker içeren hazır paketlenmiş ve pişirilmiş besinlerden de tüketmemeye özen gösterin asla yemeyin.

Gluten içeren besinler; ekmekler, beyaz un, hamur işleri, ta buğday unlar, çavdar unu, çavdar unu ekmeği, bulgur, yulaf, yulaflı bisküviler, bunlar ile yapılmış kek, börek poğaça ve tüm paketli ve gluten içeren ürünler. Sabah kalktığınızda yarım greyfurt veya yüksek c vitamini içerikli bir meyve tüketmekte iyi gelecektir. Hafta içerisinde 2 gün sadece çiğ sebze- meyve tüketerek detoks yapmanız yeterli.

Tavsiye

Hangi Burcun Kadını Aldatır?