Yumurta Beyazı ile Zayıflama

/ 4 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Yumurta Beyazı ile Zayıflama

Zayıflamak için aç kalmanıza hiç gerek yok. Yumurta ile zayıflayabilirsiniz. Yumurta beyazı ile nasıl zayıflayacağınızı hepsini detaylı olarak paylaşacağım sizlerle.

 Kahvaltı: Protein tüketiminin daha fazla olması gereken öğün olan kahvaltı, güne zinde ve güçlü başlamak açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle de kahvaltılarda daha çok tercih edilen besin ise yumurta. Kahvaltılarınızda protein bakımından çok olan yumurta beyazını tüketin. Sabah yumurta öğle yemeğinde 140 kalori az almanıza olanak sağlıyor ve kahvaltıdan sonraki 36 saat içinde de daha az yemenize sebep oluyor. Kek, ekmek, şekerli kahvaltı gevreği ve meyve suları ise yumurta beyazının tam tersi daha çok kilo almanıza neden olur.

Öğle yemeği: Öğlen yemekleri gibi ara öğünleri de atlamamak gerekir. Kahvaltıdan sonra 5 saat yemek yemeden durmak, tokluk hissini veren hormonları etkisiz kılar ve akşam öğünlerinde daha fazla yemenize sebep olur. Öğle yemeklerine küçük bir porsiyon maruldan oluşan salata ile başlayın. Salatanın üzerinde sirke kullanmak, iştahınızın kesilmesine ve daha az tüketmenize ve kan şekerini dengeli olarak yükselmesine neden olur. Salatadan başka sebze ve ardından yağsız proteinlerden de yiyebilirsiniz. Protein açısından oldukça fazla olan yumurta beyazı da bu noktada oldukça tok tutar. Yumurta sizi tok tutar ve zayıflamanıza destek olur.

Akşam yemeği: Kilolu insanların en çok bu öğünde yemek yedikleri belirtilmiştir. Öğüne salata veya çorba ile başlayın ve ana yemeği az yağlı protein ile sonlandırın.  Ekmek tokluk hissini erteler. Bu nedenle de özellikle beyaz ekmeği sadece bu öğünde değil hemen hemen her öğünden çıkartmanız kilo vermenize yardımcı olur.

İçecekler: Meyve suyu ve gazlı içecekler içmeyi düşünmeyin bile. Yapay tatlandırıcılar gerçek şeker tüketimini daha çok istemenizi sağlar. Bol bol su için.

Tüm bunların yanında alkol ve sigara tüketiminden de uzak durmalısınız. Alkol vücutta yağ depolanmasına neden olur ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızda olumsuz etki yaratır.