Vazelin Nerelerde Kullanılır?

/ 29 Ocak 2019 / / yorumsuz
Vazelin Nerelerde Kullanılır?

Özellikle sonbahar ve kış aylarında sık sık kullandığımız vazelin pek çok farklı kullanım alanına sahip bir üründür. Peki, vazelin kullanım alanları nelerdir?

Vazelin Nasıl Bir Üründür?

Vazelin özellikle cilt bakımında sıkça kullanılan bir üründür. Cilt bakımı ve kişisel bakımı ve diğer alanlarda vazelin nelerde kullanılır diye merak ediyorsanız; sizler için kullanım önerileri hazırladık.

Tırnak Bakımı

Tırnaklarınızın daha parlak görünmesini ve kırılmaların önüne geçerek güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlayan vazelin ile el ve ayak tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yapabilirsiniz. Daha etkili bir kullanım için özellikle duştan sonra yumuşayan tırnaklarınıza bir miktar vazelin uygulayın.

Saç Bakımı

Elektriklenen ve kolay kırılan saçlarınıza bakım yapmak için vazelin kullanımı yoluna başvurabilirsiniz. Bunun için vazelini saçınıza sürerek emilmesini sağlayın.

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve kirpiklerinizi besleyen vazelin ile güçlü ve canlı görünen kirpik ve kaşlara kavuşabilirsiniz. Bunun için düzenli olarak kaş ve kirpiklerinize vazelin uygulayın.

Vazelin İle Göz Altı Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Vazelin ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran bir üründür. Göz altlarınıza ince bir tabaka halinde vazelin sürerek kırışıklarınızı yok edebilir ve kırışıklık oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Parfümünüzün Etkisini Uzatın

Parfüm sıkmadan boyun bölgenize ince bir tabaka halinde vazelin uygulayarak parfümünüzün daha uzun süre kokmasını sağlayabilirsiniz.

Dirsek ve Diz Kararmasının Önüne Geçin

Diz ve dirsek bölgelerinizde oluşan kararmalardan şikayetçiyseniz bu bölgelere vazelin sürebilirsiniz.

Vazelin İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilcelerinizin üzerine ince bir tabaka halinde vazelin sürerseniz sivilcenin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Çatlak Görünümünü Hafifletin

Vücudunuzda çatlak oluşan yerlere düzenli olarak vazelin uygulama işlemi ile çatlak görünümünü hafifletebilirsiniz.

Tavsiye

Avokado ile Güzelleşin