Tılsım İle İlgili Bilgiler

/ 29 Kasım 2018 / / yorumsuz
Tılsım İle İlgili Bilgiler

Travian’da tılsım ele geçirmek için ilk olarak ihtiyaç duyacağınız şey askerdir. Aşağıda yer alan asker sayıları ise normal serverlar için geçerlidir, speed serverlar için daha fazla asker sayısı gerekir. Ancak uygulanması gereken işlem iki server için de aynıdır.

Tılsımlar Ne Zaman Aktif Olur?

Trivian’da tılsımlar ilk çıktığında aktif değillerdir. Tılsımların aktif olma süreleri de henüz bilinmemektedir. Bazen 15 gün içerisinde, bazen 1 haftada bezense 2 gün içerisinde aktif duruma gelebilirler. Bu nedenle tılsımlar aktif hale gelene kadar oyunda uzun bir süre online beklemeniz gerekir. Tılsımlar açıldığında herkes saldıracağı için ilk önce sizin haberinizin olması size avantaj sağlayacaktır.

Tılsımlar Kaça Ayrılır?

Tılsımlar büyük tılsım ve küçük tılsım olmak üzere ikiye ayrılır. Büyük tılsımları ele geçirebilmeniz için hazine binanızın en az 20. Seviye, küçük tılsımları ele geçirebilmeniz içinse hazine binanızın en az 10. Seviyede olması gerekir. Hazine binasının seviyesi 10 olan kullanıcılar aynı anda iki küçük tılsım ele geçiremezler.

Tılsım Ele Geçirmek İçin Ne Kadar Asker Gerekir?

Tılsımlar genellikle server açıldıktan 5 ay sonra aktif hale gelir. Sizlerin de bu zaman kadar iyi bir ordu hazırlamanız gerekir. Kendinizi bu zamana göre hazırlarsanız tılsımın ne zaman aktif olacağı önemini yitirir.

Büyük tılsımları ele geçirmek küçük tılsımlara göre daha zordur. Bunun nedeni ise büyük tılsımları koruyan asker sayısı daha fazladır. Büyük tılsımı ele geçirmek için ortalama bir asker sayısı verilecek olursa 15 bin yaya ve 5 bin atlı askerle ele geçirebilirsiniz. Küçük tılsımlar içinse 10 bin yaya ve 3 bin atlı asker yeterli olacaktır.

Tılsım ele geçirmedeki en önemli nokta kahramanlardır. Unutmayın ki tılsımı kahramanınız taşır. Tılsım ele geçirmeye kahramanınızı yollamazsanız, bütün koruyucuları öldürseniz bile başarısız olursunuz.

 

İÇERİKLER:

  • Tılsımlar Ne Zaman Aktif Olur?
  • Tılsımlar Kaça Ayrılır?
  • Tılsım Ele Geçirmek İçin Ne Kadar Asker Gerekir?