Sukulent Üreterek Ek Gelir Elde Etmek

/ 24 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Sukulent Üreterek Ek Gelir Elde Etmek

Günümüzde insanlar elde ettiği gelirler ile hayatını idame ettirememeye başladı. Bu durum ise bizleri kendimize ek gelir yaratmaya zorladı. Ek gelir insanların olağan işlerinin haricinde kısa süreler ayırarak maaşlarına katkıda bulundukları para kazanma biçimidir. Bahsi geçen para kazanma durumu için herkes farklı fikirlere ve farklı yollara başvurur. Ancak aklınıza hiç sukulent yetiştirmek geldi mi?

 Sukulent Nedir?

 Son dönemde çiçekçilerde çokça karşılaştığımız kaktüsgiller familyasına mensup olan sukulentler köklerinde, gövdesinde, etli yapraklarında ve yaprak saplarında su depolayabilen, sıcak ülkelerin uzun ömürlü bitkileridirler. Genellikle evlerde süs amacı ile kullanılan bu bitkiler yeni furya ile düğünler ve nikahlarda nikah şekeri yerine hediye de ediliyor. Kendine yeten ve çok fazla ilgi istemeyen sukulentler bir süre sonra açtıkları çiçekler ile seyre doyulmaz hale geliyor.

 Sukulent ile Nasıl Para Kazanılır?

 Yetiştirmesi ve saklaması oldukça kolay olan ve iklim değişikliğinden çok az etkilenen bitkiyi rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Köklerinden ve yapraklarından üreyebildiği için pratik bir şekilde çoğaltabileceğiniz sukulentleri isterseniz süs olarak satabilir ya da düğün, nişan gibi organizasyonlara toplu olarak gönderim yapabilirsiniz. Yani işin özü sukulentleri kolaylıkla elinizden çıkarabilirsiniz.

 Sukulentlere Bakım Nasıl Olmalı?

 Direkt olarak aşırı ışığı değil de aydınlık ortamları seven bitkimiz daha önce de bahsettiğimiz gibi çok narin değil, aksine dayanıklı bir bitkidir. Ancak tek hassas noktası vardır ki bunu yapmanız halinde sulukentlerinizin mahvolması ihtimali çok kuvvetlidir. Yapmamanız gereken tek şey çok su vermek. Hatta delikli kaplara ekip, siz suladıkça suyun alttan tekrar akması ve sadece toprağın nemli kalması gerekmektedir. Fazla sulandığında buruşan ve şeffaflaşan bitkimiz bütün yakışıklılığını ve albenisini de kaybeder. Suyu az gelir ise de yapraklarında lekelenmeler görülmesi mümkündür.