Steem Coin Kazanmanın 5 Yolu

/ 18 Ekim 2019 / / yorumsuz
Steem Coin Kazanmanın 5 Yolu

Steemit, Steem blockchain üzerine kurulu bir sosyal ağ ve blog platformudur. Platform konsept olarak Reddit’e çok benzer, ancak en büyük fark, kullanıcıların STEEM ve STEEM Destekli Dolar şifrelemeleri ile sayısız konuda içeriklerini yayınladıkları için ödüllendirilmeleri olacaktır.

Ödüller, diğer kullanıcılar tarafından asıl gönderiyi ‘oyladıklarında’ oluşturulur. Yayınlar hakkındaki yorumlar da kullanıcıları “ödüllendirilebilir” olarak ödüllendirebilir. Oylamanın değeri, oy veren kişinin STEEM Gücüne bağlıdır.

  • Kendi Blogunuzu Yaratın

Steemit’te para kazanmanın en doğrudan yolu bir bloga sahip olmaktır. Eğer ilginç makaleler içeren aktif bir blogunuz varsa hızlıca aşağıdakileri elde edebilirsiniz. Ne kadar çok takipçiniz olursa, o kadar fazla ödül alacaksınız.

Ancak blog oluşturma, Steemit platformunda muhtemelen ödül almanın en zaman alıcı yoludur. Niteliksel ve dikkat çekici makaleler oluşturmak çok zaman alır, ancak uygun şekilde yapılırsa büyük bir şekilde ödeme yapabilir.

  • Diğer Kişiler İçin Makale Yazın

Makale yazma yeteneğine sahipseniz ancak bir takip oluşturmak için vaktiniz yoksa, STEEM karşılığında önceden belirlenmiş bloglar için yazma hizmetlerinizi sunmayı tercih edebilirsiniz. Steemit platformunda birçok kullanıcı var.

  • Yorum ve Olumlu Oy

Yazma beceriniz yoksa, Steemit platformunda STEEM kazanmanızı sağlayan daha kolay bir alternatif var. Sadece bir blog yazısının altına yorum göndererek veya yorumları ve blog yazılarını beğenerek ödüller kazanabilirsiniz.

Açıkçası, yorumlar blog gönderilerinden çok daha az ücret alıyor, ancak çoğunu tutarlı bir şekilde yaparsanız, sonunda iyi bir miktar ekleyecektir. Daima alakalı ve faydalı yorumlar yapmayı unutmayın, böylece diğer kullanıcılar da onları oylayacaktır.

  • STEEM Gücünü Kirala

STEEM Power, bir kullanıcının sahip olduğu etki miktarını temsil eder. STEEM gücünün önemi o kadar büyük ki, insanlar STEEM Gücünü, STEEM Gücünün ilk ödenen miktarına ek olarak, STEEM dolarına ödenen faiz karşılığında kiraya veriyorlar.

Daha yüksek miktarda STEEM gücü, mesajlarınızın Steemit platformunda daha üst sıralarda yer almasını sağlar ve yorumlar ve blog yazılarında daha yüksek ödeme sağlar. Mümkün olduğunca STEEM Gücüne sahip olmak için gerçek bir motivasyon var. Bu nedenle büyük miktarda STEEM olan kullanıcılar bu ihtiyaçtan yararlanır ve onları diğer STEEM’liler için kiraya verir.

STEEM gücü, Steemit platformunda günlük etkileşimler yoluyla toplanabilir veya fiat para birimiyle satın alınabilir. STEEM gücü, bu şifrelemenin büyük bir miktarına sahipseniz Steemit ortamında önemli bir faktördür.

  • Curie’ye Özel Makaleler

Curie, platformda kaliteli içerik üreten gelecek vaat eden yazarları büyüten bir organizasyondur. Yeni bir blogcu olarak, bir gönderi 1 YTL’den daha düşük bir değer alabilir Fakat eğer Curie blog postanızın yüksek kalitede olduğunu düşünüyorsa, bunlardan bir tanesi 80 dolarlık bir ödemeye değer olabilir. Curie’nin çok fazla STEEM gücü var ve bu nedenle iyi yazarları cömertçe ödüllendirebilirler.

Bu blog yazılarını inceleyen ve Curie’ye oy verenler Küratörler olarak bilinir. Görevleri, belirli koşulları karşılayan kaliteli gönderiler bulmak ve gönderim onaylanırsa, Curie bu gönderiyi keşfetmeleri için onlara para ödüyor.

Bununla birlikte, bir Curie Küratörü olmak, bu pozisyonu pek çok kişinin istediği kadar kolay bir iş değildir. Bir küratör olmak için, bu fonksiyonda etkin olan bir kişi tarafından önerilmelisiniz.

Sonuç

Steemit’te STEEM kazanmanın birçok yolu var. Kripto ödülleri kazanabileceğiniz en yaygın ve basit yöntemlerden sadece birkaçı olmuştur, ancak aynı zamanda STEEM üretebilecek başka birçok yöntem vardır. Yukarıda belirtilen seçenekler gibi, çoğu zaman ve toplum etkileşimi gerektirir. Bu STEEM paralarını yaparken size iyi şanslar diliyorum!