PRP Tedavisi İle Yüzde Gençleşme Nasıl Olur?

/ 4 Aralık 2019 / / yorumsuz
PRP Tedavisi İle Yüzde Gençleşme Nasıl Olur?

PRP, trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması olarak tanımlanmaktadır. PRP yönteminde kişiden ortalama 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilmesi gereklidir. Elde edilen serum küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır.

PRP uygulamasının amacı genellikle hedefteki dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan fazla sayıda pıhtı hücresi sağlayabilmektir. Yüze PRP uygulaması ile kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi arttırmak suretiyle cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına nüfuz edilmektedir. Yüzdeki kırışıklıkların düzelmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden oluşmasını sağlamak ve deri niteliğinin zarar gördüğü farklı durumların etkisini absorbe etmek için oldukça faydalıdır.

Gözaltı morluklarında dahi ve leke tedavisinde yüze PRP uygulaması ile çok iyi sonuçlar alınabilir. PRP uygulaması ile hasar görmüş bölgenin onarımı için iyileşmeyi başlatan ve uyaran etkilerden yararlanılmaktadır ve elde edilen tüm içerik tamamen hastanın kendisine ait olduğu için de herhangi bir alerji riski ve bulaşıcı hastalık riski taşımamaktadır. Toplamda 10 dakikalık bir uygulama ile acısız bir işlem olarak cilde PRP uygulaması oldukça fazla tercih edilmektedir.

Yüze PRP uygulaması için en etkin sonuçları alabilmek amacıyla 3 hafta aralıklar ile en az 3 enjeksiyon yapmak daha önemli ve sağlıklıdır. Ayrıca 6-12 ayda bir uygulamanın yenilenmesi gereklidir.