Kuşburnu Yağı ve Faydaları

/ 7 Ocak 2019 / / yorumsuz
Kuşburnu Yağı ve Faydaları

Kuşburnu yağı, kuşburnu bitkisinin çekirdeğinden elde edilmektedir, açık sarı bir rengi bulunur ve berraktır. Genellikle tıp sektöründe ilaçlarda çok fazla kullanılan oldukça yararlı bir yağdır.

Kuşburnu Yağı Fiyatı

Kuşburnu yağı, kuşburnu çekirdeğinden çıkarıldığı için oldukça zor elde edilmektedir. Bu da fiyatların yüksek olmasına sebep olmaktadır. Bu yağı satın alırken mutlaka fiyatına dikkat etmelisiniz. Oldukça ucuz bir fiyattan satışa sunulan yağlar Orjinal değildir.

Kuşburnu Yağı İçeriği

Kuşburnu yağı A,E,C vitaminlerine sahiptir. Zengin bir Omega içeriği vardır, Omega 3 ve 6, retinol içermektedir. Bu yağ meyvemsi bir kokuya sahiptir ve hiçbir şekilde kokusundan rahatsız olmayacaksınızdır.

Kuşburnu Yağı Faydaları

Kuşburnu yağı tıp ve kozmetik sektöründe çok fazla kullanılmaktadır. Tıpta ilaçların içerisinde kullanılır ve yanıklar için çok faydalıdır. Diş ve ağız içi sağlık için de kuşburnu yağı çok fazla tercih edilmektedir. Kozmetik alanında ise kırışıklıkların giderilmesi, saç bakımı için , pürüzsüz bir cilt için ve hücre yenilenmesinde çok sık tercih edilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuşburnu yağı ne kadar faydalı bir yağ olsa da bazı kişilerde alerjik etkileri olabilmektedir. Bu yüzden bu yağı kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz. Özellikle oldukça hassas bir cildiniz var ise mutlaka öncelikle elinizin üzerinde denemelisiniz ve alerjik bir etkisi olup olmadığına bakmalısınız. Kuşburnu yağı aynı zamanda günde bir kez olacak şekilde ciltte kullanılmalıdır, fazlası da zararlıdır.