Kaya Tuzları, Sağlığa Yararları Nelerdir?

/ 22 Nisan 2020 / / yorumsuz
Kaya Tuzları, Sağlığa Yararları Nelerdir?

Genellikle tüm bayanların sofralarında tercih ettikleri rafine tuz yerine kaya tuzu tercih etmelerinin sebebi rafine tuzun işlenmiş tuz olması vücut da olumsuz rahatsızlıklara neden olması ile tercih kaya tuzu olmuştur.

Kaya tuzunun sağlığa yararları

Kaya tuzu rafine tuzları yerine tercih edilmesinin altında yatan birçok neden vardır. Bunlardan biri olarak sindirim sistemini rahatlatan kaya tuzu sindirim bozukluklarına ve metabolizmayı hızlandırma konusunda olumlu etkiler bırakmıştır. Diyet vermek uygulayanlar için uygun görülmese de ve aynı zamanda iştah arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Mide sıkıntısı yaşayanlar için ideal tuzdur. Mide ekşimesine karşı sağlar. Minarellerin hücresel emilimini kolaylaştırır. Vücudun pH dengesini korur ve vücuttaki toksin maddelerin atılmasına katkı sağlar.

Kan dolaşımını hızlandırır. Ve aynı zamanda Kan basıncını dengeleyerek daha dirençli olmamızı sağlar. Her han gibi Böcek ısırıklarına ve sokması karşı iyi gelir. Romatizma ve kas ağrısı çeken hastaların bu kaya tuzunu tercih etmeleri gerekiyor. Bun un yanında kemik ağrılarına destek olur. Kaya tuzu limon suyu ile birlikte içilirse şayet bağırsaklardaki solucanların dışarı atılmasına katkıda bulunur ve mide bulantısı ve kusma şikayeti olanlar kaya tuzunu tercih etmeleri gerekiyor. Solunum yolları hastalıklarına karşı yani grip gibi kış hastalıkları için de yardımcı etkendir. Böbrek taşı düşürmeye karşı da kullanılabilir. Gut hastalığına yardımcı olur. Dişlerim bir türlü beyazlamıyor diyenler kaya tuzu dişlerin beyazlatılmasında ağız spreyi olarak hazırlayıp kullanılabilir. Kişide bulunan Kas kramplarını hafifletir. Kişideki direnci bağışıklık sistemine, sinir sistemine de yardımcı olur. Vücuttaki su emilimini arttırmaya destek olur. Ve ödem oluşumunu engeller. Strese karşı iyi gelir. Damar sağlığını karşı kalkan görevi üstlenir. Kan şekerini dengeleyerek kişinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Tavsiye

Uzaktan Sevgi aşk Yürür mü