Kadınlarda Kapris ve Sebepleri

/ 6 Aralık 2018 / / 2 Yorum
Kadınlarda Kapris ve Sebepleri

Kadınlarda kapris, özellikle erkeklerin en çok mustarip olduğu ve üzerine araştırmalar yaptığı konulardan birisidir. Bir kadını çözmek, aslında ciddi anlamda zor gibi görünse de anlamak istediğiniz zaman son derece basit bir kimyadan bahsediyoruz. Kısacası durum tamamen KADINI ANLAMAK başlığı altında incelenebilir.

Kadınlarda kapris psikolojisi, birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabilir. Ancak doğru söylemek gerekirse genetiklerine de kodlu olan bir ruh hali olduğunu söylemekte herhangi bir sakınca yok.

Kadınlarda Kapris Nedir?

Kadınlarda kapris hali, genellikle aşırı alınganlık ve uzun süre devam eden agresiflik durumu olarak net bir şekilde analiz edilebilir.

Kadınların kapris psikolojisi içerisine girmeleri için herhangi bir sebebe gerek yoktur. Ancak genel itibari ile mutlaka da bir sebebi olduğunu bilmek gerekir. Erkekler, özellikle bu konuda muallakta. Dolayısı ile bizlerde sebepleri üzerine bazı bilgiler sunma amacı içerisindeyiz.

Kadınlarda Kaprisin Sebepleri

Çok fazla seçenek sayabiliriz. Ancak kadınları anlatabilmek için özellikle kapris halini yorumlayabilmek için kitaplar dahi yetmiyor. Biz, yine de mümkün olan en kısa ve öz şekilde sizlere izah etmeye çalışacağız. Kadınlarda kaprisin başlıca sebepleri aşağıdaki gibidir;

  • REGL döneminde ki psikolojik hareketlilik, beraberinde sebepsiz yere kapris halini getirebilir.
  • İçinde bulunduğunuz dönemde kadının ilgiye ihtiyaç duyması kapris sorununu getirir.
  • Kadınlarda HAKLI OLMA ARZUSU her zaman fazladır. Bu neden dolayısı ile haklılıklarını haksızken dahi kapris ile kanıtlama çabası içerisine girerler.
  • Aile ile yaşanan sorunlar, sürekli kapris sorununu beraberinde getirir.
  • Hasta iken özellikle kadınların ilgiye muhtaçlığını kapris ile gösterdiği durumlar ciddi anlamda kendisini gösterir.
  • İstediklerini yaptırmak için kullandıkları etkili bir psikolojik silahtır.

Genel olarak kadınların kişisel olarak niteleyebileceğimiz gereksinimlerinden KAPRİS SORUNU ortaya çıkıyor. Kadınlar, genel itibari ile kapris yapmalarının ne gibi olumlu sonuçlar doğurabileceğini iyi bilir. Dolayısı ile bu silahı en etkin şekilde kullanırlar.

Kaprisli bir kadın karşısında en ideal çözüm yolu ise sabırlı olmak ve kadının suyuna gitmektir. Bu sayede çok daha rahat bir süreç geçilebilir.

Kadınlarda Kapris ve Sebepleri (2 Yorum)

  1. Biz kadınlar olarak kapris yapma normal bir şeymiş gibi gözükür. Hatta bazıları bunu alışkanlık ya da gurur verici bir olay gibi algılar. Fakat çok yanlış bir davranış… Kadın dediğin naif, oturmasını kalmasını bilen, zeki canlılardır. Fenomen ya da ünlü diye geçinen 3-5 yaratığı örnek almamıza gerek yok.

    • benim bir kız arkadaşım var çok seviyoruz birbirimizi ama en ufak konularda çok çabuk kapris ve trip yapıyo. En ufak şeylerde üzüldüğü gibi en ufak şeylerden çok mutlu oluyor , ne kadar iyi olsamda davransamda en ufak bir hatamda yada ona göre hata yaptığımı düşündüğüm yerde bana kızıyor ,çok hassas kırılmasın diye elimden gelini yapmaya çalışsam bile en ufak gördüğü birşeyde çok kızıp trip yapıyor , bu huyu beni çok bunaltıyor bazen kaldıramıyacak duruma geliyorum