Hurma Diyeti Nedir?

/ 16 Nisan 2021 / / yorumsuz
Hurma Diyeti Nedir?

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma Diyeti Nedir? Hurma çöl insanlarının çöldeki gıda deposudur. Adeta onların kurtarıcısıdır. Hurma, ramazan aylarının vazgeçilmezidir. Muhteşem lezzeti ve faydalarıyla hurma doğadan gelen müthiş bir deva kaynağıdır. Ramazan sofralarında kesinlikle bulundurulan bir kuruyemiş bulunan hurma çok detaylı sektörlerde de kullanılmaktadır. Son vakit özellikle kadınların yaşadığı kilo sorunlarına hurmanın çözüm olacağı meydana çıkmıştır. Hurma yiyerek zayıflanır mı demeyin, deneyenler bu diyet yöntemiyle istedikleri kilolara ulaşabildiklerini belirtiyorlar.

 

Hurma Diyetinin Yapılışı

Hurma birçok yararı bulunan ve gün geçtikçe yeni faydaları da keşfedilen mucize bir gıdadır. Hurma kan şekerini dengeleyici özelliği ile ramazan aylarında iftarda yemekten önce yenerek bedenin kendisine gelmesini sağlamaktadır. Kansızlık, kabızlık, halsizlik gibi durumların da hurma ile önüne geçmek olası olabilmektedir. Demir ve potasyum bakımından son derece varlıklı bulunan hurma, metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Lifli gıdaler kategorisinde olması vasıtası ile kilo vermek isteyenler için de görkemli bir gıda kaynağı bulunan hurmayı yiyerek kilo vermek olası olabilmektedir. Sindirim düzeneğinin hızlanmasını gerçekleştiren hurma ile hızlı ve sıhhatli bir şekilde kilo vermenin olası olduğunu bildiren uzmanlar, bu yolla haftada 5 kiloya kadar kilolardan kurtulmanın olası olma ihtimalini belirtmektedir. Hal bu tür olunca kuruyemiş firmaları da satışa sundukları hurma ile zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Hurma diyeti yoğurtla ya da suyla yapılmaktadır. Suyla oluşturulan diyete hurma orucu da denmektedir.

Hurma Yoğurt Diyeti

Yoğurtla oluşturulan hurma diyetinde her öğünde 7 hurma ve bir kâse yoğurt yenmektedir. Hurmaların bir gece daha eskiden yarılarak suda bekletilmesi hurmanın tok tutucu özelliğini arttıracağı için bunu gerçekleştirme yararlı olmaktadır. Bu yöntemle 1 hafta içerisinde 5 kiloya kadar vermeniz olası olabilmektedir.

Hurma Orucu

Peygamber Efendimiz’in (sav) vakit vakit yalnızca hurma ve suyla oruç tuttuğu bilinmektedir. Hurmanın tok tutma özelliği ve varlıklı gıda ögelerini içermesi vasıtası ile daha yüksek gıdaya gereksinim duymadan zayıflamak olası olabilmektedir. Eğer hurma yoğurt diyetini yapamıyorsanız günde bir öğününüzü su ve hurma ile geçirerek siz de derli toplu ve sıhhatli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hurma Diyetiyle 1 Haftada 5 Kilo

Bu mucize çerez ile siz de hiç zorluk çekmeden 1 haftada 5 kiloya kadar vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bahsetmiş olduğumuz yöntemleri denemek olacaktır. Emin olun çok kısa sürede istemediğiniz kilolarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.