Hayvanların Tüy Sorununu Çözen Eldiven

/ 8 Aralık 2018 / / yorumsuz
Hayvanların Tüy Sorununu Çözen Eldiven

Neredeyse her hayvan dönem dönem tüy dökme evresine girmektedir. Bunun nedenlerinden bir tanesi de mevsim geçişleridir. Bazı hayvanseverler hayvanlarının tüy dökümüne girdiğinde oldukça korkmaktadırlar fakat bu tüy dökümlerinde korkulacak bir durum yoktur. Tüy dökümlerinin sadece lokal olanları bir hastalık sebebi olabilir fakat genel olarak tüy dökümünde bir şey olmayacaktır. Tüy dökümü bir hastalık belirtisi değildir. Bu hayvanların genel özelliklerinden bir tanesidir insanlardaki gibi yazdan kışa geçerken ya da kıştan yaza geçerken hayvanlar da kendi derilerini yenilemektedirler. Tüy dökümünü azaltan bazı yollar ise hayvanınızı traş ettirmeniz ve hayvanınızı sık sık taramanızdır.

Hayvanlarınızın tüy dökümünden oldukça rahatsız olmanız normaldir. Evde her yerin tüy olması sizin cinlerinizi tepenize getirebilir. Fakat bunun da bir çözümü bulunmaktadır. Bir tüy toplama eldiveni kullanırsanız hayvanınızın üzerindeki tüyleri etrafa yayılmadan, dağılmadan toplayabilirsiniz. Bu eldivenler internette bir çok yerde satılmaktadırlar.

Tüy toplama eldivenlerinin artıları ve eksileri bulunmaktadır. En güzel yanlarından bir tanesi hayvanınızı korkutmadan işlem yapabilmenizdir. Elinize giydiğiniz eldiven sayesinde hayvanınızı sever gibi tüylerini tarayabilirsiniz. Tüylerini elinizde bulunan eldivenle toplayabilirsiniz. Özellikle köpekler bu konuda daha uysal olacaklardır. Fakat kediler bu konuda köpeklerden biraz daha uyanıktır. O yüzden bunun sıradan bir eldiven olmadığını anlayabilirler ve agresif tavırlar sergileyebilirler. Bu yüzden ikinci denemenizde bu eldiveni kendiniz giymek yerine farklı birine giydirerek kedinizi sevdirmelisiniz ki onu kandırabilesiniz.

Tüy toplama konusunda normal bir evcil hayvan tarağından biraz daha verimlidir. Bu güzelliğinin yanı sıra tarak kadar antipatik görünmediğinden dolayı hayvanlar üzerinde daha rahat kullanılabilir.

Normalde kullanılan hayvan taraklarında tüy tarama işlemi yapılırken tüylerin bir kısmı etrafa saçılmaktadır. Eldivenlerde de taraklar kadar olmasa da bu tüylerin etrafa yayılma durumu ne yazık ki görülebilmektedir. O yüzden bu eldiveni kullanırken banyo ya da balkonda bu işlemleri yapmanız sizin için ve ev temizliği için daha iyi olacaktır.

Hayvanların üzerinde yeterli tarama yapılmadığı zaman topaklar oluşmaktadır. Eldiven sayesinde hayvanlarınızı daha rahat tarayabileceksiniz evet bu mümkündür fakat bu tarama da sert bir tarama olmayacağı için hayvanlarınızda bulunan topaklar ne yazık ki bu eldivenlerle açılamazlar.

Tavsiye

Diyet Kahvaltı Nasıl Olmalıdır?