Hangi hayvanlar oyuncakları çok sever

/ 5 Aralık 2018 / / yorumsuz
Hangi hayvanlar oyuncakları çok sever

Hayvanlar da aynı çocuklar gibi oyun oynamaya bayılırlar. Bizlerle oynadıkları oyunların yanı sıra oyuncaklarla da oynamaya bayılırlar. Özellikle köpekler bu konuda bir numaradır ve kediler de oyun oynamayı çok severler.
Öncelikle hayvanlarınıza oyuncak seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları ele alacak olursak;

  • Hayvanınızın yaşı
  • Oyuncakların boyutu ve dokusu
  • Oyuncak çeşitleri
  • Sağlığa uygun olup olmadıkları
  • Çabuk parçalanmayacak olmaları gibi durumlardır.

Peki Hangi Hayvan Hangi Oyuncağı Sever?

Oyun oynamayı en seven hayvanlar olan köpeklerden başlayalım. Özellikle yavru köpekler dişlerinin yeni çıkması nedeniyle diş temizleyici oyuncaklara, diş iplerine bayılırlar. Bu onların kaşıntılarını giderirken aynı zamanda eğlendirmektedir.

 

 

Daha sonra köpeklerin git getir oyunundan hoşlandığını düşünecek olursak bu oyunun oynanabileceği oyuncaklar da onlar için mükemmel olacaktır. Peki nedir bunlar; kemik şeklindeki oyuncaklar, karton toplar, plastik patlamayan toplar, karton rulolar vb.dir. Eğer köpeğinizle dışarıda geziyorsanız ve onu serbest bırakacaksanız yanınızda da hiç oyuncağınız yoksa üzülmeyin. Her şey çok basit, bu git getir oyununu çok kısa sürede bulacağınız bir pet şişeyle dahi oynayabilirsiniz.

Aynı zamanda köpekler için olan oyuncaklar malesef ki biraz pahalıdır. Bu yüzden ev yapımı oyuncaklar da düşünebilirsiniz. Bunlar da kartondan yapabileceğiniz rulolar, donmuş çorbalar, gazete kağıdından yapılacak olan toplar vb. gibi oyuncaklardır.

Kediler de oyun oynamayı çok severler. Onların da kendi ilgi alanlarına göre oyuncakları vardır. Örneğin onların da tırmalayabilmesi için kendilerini rahatlatabilmeleri için tırmalama tahtaları bulunmaktadır. Bunlar sayesinde tırnaklarını bakım altında tutarlar. Kedilerin en bayıldığı ve en eğlendikleri oyuncaklardan bir tanesi de yapay fare oyuncaklarıdır. Bir fare oyuncağını kedinizin önüne atarak nasıl oynadığını görebilirsiniz. Daha sonra zilli toplar da alabilirsiniz. Kediniz topa vurdukça çıkartacağı ses ile birlikte daha çok efor sarfederek eğlenecektir. Aynı zamanda yünden yapılmış toplar da alabilirsiniz. Hem yuvarlamayı çok severek yapacaklar ve güzel zaman geçirecekler hem de yünden yapılma olduğu için tırmalayarak tırnaklarının bakımını karşılayacaklardır. Kedinizle kendiniz de oynamak istiyoranız eğer olta şeklindeki oyuncaklardan da alabilirsiniz. Oltanın ucunda tüylü bir top bulunmaktadır ve kedinize bunu yakalaması için oyunlar yapabilirsiniz.