Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

/ 26 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Güneş kreminin yararları arasında cildi zararlı UV ışınlarından koruma, sağlıklı bronzlaşmaya yardımcı olan hızlı kırışıklık oluşumunu engelleme sayılabilir. Cilt kanseri riskini azaltarak güneş ışınlarının neden olduğu deri lekelenmelerini ortadan kaldırır.

Güneş Kreminin Faydaları

Güneş kremi kullanmanın sağladığı yararlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Erken yaşlanmayı engel olur. Güneş kreminin doğru ve yerinde kullanımı erken yaşlanma riskini 5 yıla kadar engel olur.
  • UV ışınlarından korumaya yardımcı olur. Güneş kremleri, güneşten gelen ışınlardan korumayı sağlayacak işlevlere sahip olduğundan özellikle ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlarken cildin bu ışınlar sebebi ile de lekelenmesine engel olur.
  • Kanser riskini azaltmaya destek olur. Güneş ışınlarının sebep olduğu deri kanserinden korumaya destek sağlar. Ayrıca cilt rengi ne olursa olsun, yaz kış kullanılan güneş kreminin, cildin dengesiz bronzlaşmasını ve cilt lekelerini azalttığı, sağlıklı bronzlaşmayı sağladığı da tespit edilmiştir. Güneş kremi cildi karartır mı, sorusunun cevabı ise hayır. Yalnızca doğru bronzlaşmaya olanak sağlar.
  • Güneş Kremin Faydaları arasında aslında cildi nemlendirir.
  • Cildinizi Korur.
  • Güneş Kremlerinin Doğru Kullanımı ile çok büyük yarar sağlar.

Güneş kremi nasıl kullanılır, sorusunun yanıtı şudur; özellikle güneş ışınlarının dik geldiği öğlen 12.00 ile 15.00 arası kullanılmalıdır. Yaz kış kullanılması gereken bu kremler, 40- 80 dakikada bir yenilenmelidir. Uzmanların önerdiği en iyi güneş kremi SRF değeri en az 15 olan kremlerdir.

Bu kremlerin koruyuculuğu 2 saat olarak belirlenirken, yüksek SRF değeri daha iyi korumayı hedefler. Ayrıca güneş kremi, açık havada da güneş olmadığı günlerde de kullanılmalı ve güneşle temas eden her vücut bölgesine sürülmelidir. Artık güneş kremi faydalarını biliyorsunuz evlerde güneş kremini saklı tutmayın yaz kış kullanmayı unutmayın.

Tavsiye

Çocuklarda Müzik Aleti Eğitimi