Göz renklerinin karakter analizleri, Gözrenkleri ve Karakterleri

/ 10 Nisan 2019 / 59 / yorumsuz
Göz renklerinin karakter analizleri, Gözrenkleri ve Karakterleri

Gözler hayata açılan ilk pencere olmasından dolayı oldukça önemli bir yere sahiptir. Görmeyi sağlayan küremsi organ sayesinde hayat hem daha renkli hem de daha güzeldir. 5 duyu organı içerisinde çok önemli bir yere sahip organdır. 10 milyon renk ayırt edebilme özelliğine sahip olan insan gözünün oluşumu farklılık göstermektedir. İnsanlar arası göz rengi farklı olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Göz rengi iris tabakasındaki melanin pigmenti sayesinde ortaya çıkmaktadır. Pigmentin fazla olmasından dolayı kahverengi gözler ortaya çıkar. Melanin pigmentin az olması mavi göz rengini oluşturur. Yağlı ve az sayıda pigment olması da yeşil gözleri oluşturmaktadır. Gözler çevrede olup biten her şeyi algılamada önemli bir yere sahip olması kalp ile bağlantısını araştıran bilim adamları ortaya çıkartmıştır. Yapılan bu araştırmalar neticesinde göz renginin karaktere etkisigözlemlenmiştir.

Göz Renklerinin Karaktere Olan Etkisi

Nörolojik açıdan direkt olarak beyin ile bağlantılı olan göz aynı zamanda da beynin bir parçasıdır. Beyinde oluşan aktiviteler gözlere direkt olarak yansıtılmaktadır. Her göz rengi için karakteristik özellikler değişkenlik göstermektedir. Bu etkileri de şu şekilde sıralayabiliriz.

Koyu Kahverengi ve Siyah Renk

Doğuştan liderlik özelliğime sahip olan bu renkler aynı zamanda güvenilir ve uzlaşmacı kişiler olarak görülmektedir. Odaklanma açısından da son derece başarılı oldukları öne sürülmektedir.

Mavi Renk

Manevi güçler yönüyle oldukça güçlü kişiler olarak görülmektedir. Çok kolay bir şekilde adapte olabilen mavi göz rengine sahip olan insanlar yaşadıkları toplumlarda karakteristik etkiler görünüyor. Mavi gözlü insanların yoğun olduğu toplumlar diğer toplumlara göre çok daha fazla özgürlük peşinde koşan toplum olarak görünmektedir. Öte yandan acıya çok fazla dayanmalarından dolayı doğum sürecini rahat atlattıkları gibi doğumun da kolay bir şekilde tamamlanması söz konusu olmaktadır.

Ela Gözlü

Özgürlükçü insanlar olarak kabul edilen ela gözlü kişiler dengeli ve gizemli yönleri ile de dikkat çekiyor. Bu yönleri ile toplumda daha kolay fark edilebilmektedirler.

Yeşil Göz

Sinirlerini kolay kontrol edebilmelerinin yanı sıra yaratıcılık konusunda da son derece başarılılardır. Bu tür özellikleri sayesinde kriz yönetimlerinde oldukça etkililer. Bırakacakları etkiler ile yöneticilik yönleri de ortaya çıkmaktadır.