Evde Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler

/ 21 Nisan 2020 / / yorumsuz
Evde Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler

Evde diş ağrısı çekenler evde kolay ve pratik yollarla diş ağrısını geçirebilirler. Sizler için evde diş ağrısını geçiren tarifler kürler paylaşacağım. Diş fırçalamak düzenli olarak çürük diş riskini ortadan kaldırır. Meydana gelen ağrının nedeni gün içerisinde tüketilen besinlerin çürük diş ve çevresinde birikmesi ile oluşur.  Bu açıdan yapmanız gereken şey dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak olmalıdır. Böylelikle ağrıya neden olan besin kırıntılarını dişinizden fırça yardımı ile yok olur ve ağrınız biraz olsun hafiflemiş olur.

Diş ağrısına neler iyi gelir

  • Dolgu: dişlerini ağrı yaşayan kişi diş ağrısına neden olan çürük, tedavi için uzman bir diş doktorunu gitmelidir. Çürük diş hastası olan kişi tedavisinde tercih olarak diş dolgusu yaptırmaktır.
  • Kanal tedavisi: kişide oluşan diş çürük sayısının fazla olması ve artış yaşanması ve bu çürüklere zamanında tedavi uygulanmamış bu açıdan da çürük sayısının, artması şiddetli diş ağrılarını neden olur. Genellikle çürük diş tedavisinde dolgu işleminin yetersiz kalıyor ve kanal tedavisi yapılmak zorunda kalıyor.
  • Gargara yapmak: evde çok rahat uygulayabileceğiniz sirke, tuz ile oluşan karışım ile gargara yapıyorsunuz. Bu şekilde diş ağrısının uyuşarak ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu karışım ile dişlerinizi bakteri ve mikroplardan yok etmiş olacaksınız. Aynı zamanda şişlik problemine destek sağlayacaktır.
  • Buz uygulaması: dişi ağrıyan hasta ağrılı dişin yer aldığı kısma buz işlemi yaparak diş ağrısının hafiflediğini görecekler.
  • Karanfil yağı: dişi ağrıyan hasta kişisi antiseptik özelliklere sahip olan karanfil yağını evde diş etlerini sürebilirler. Diş ağrısı geçene kadar sıklıkla yapılmalı.
  • Sarımsak: dişi ağrıyan hasta evde çok pratik ve kolay bir yöntem ile sarımsak işlemi ile ağrıyı yok edebilirler. Bakterileri yok edici nitelikte bir içeriğe sahiptir. Ağrıyan dişin olduğu kısma hafifçe bastırarak işlem yapılıyor. dişlerinizde olan farkı göreceksiniz dişte uyuşma etkisi yaratarak ağrının azalmasını sağlayacaktır.