Banka Hesabı Açmanın Faydaları

/ 1 Şubat 2019 / / yorumsuz
Banka Hesabı Açmanın Faydaları


Banka ürünleri arasında olan kredi kartlarının yanı sıra kullanılan banka kartları, yani hesap kartları, günümüzde çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Elbette ki banka hesabı açmanın faydaları bulunurken, pek çok işlemleri bu kart üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor.

Ticari ya da kişisel olarak birikim, ödeme gibi işlemlerinizi, bu kartları kullanarak, bankanız tarafından gerçekleştirebilirsiniz. Mesela, her ay düzenli olarak ödemeniz gereken fatura işlemlerinizi artık unutma gibi sorunları ile karşılaşmadan, banka kartlarınıza otomatik ödeme talimatları bile verebilirsiniz. Tüm fatura işlemlerinizi hızlı işlemler menülerini kullanarak, saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Elbette ki kartınızın internet üzerinden bu işlemlere izni ve onayı olması gerektiğini de unutmayınız. Yani, bir banka kartına sahipseniz, kullanılabilir limit olsa dahi, eğer ki bankadan internet üzerinden ödeme işlemleri için onay almadıysanız, bu ödemeleri yapamazsınız. Bu sebepten dolayı ilk olarak kartınız aldıktan sonra bankanız müşteri temsilcileri ile görüşerek, kredi kartları gibi internet üzerinden bu işlemlere açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, zaten iş hayatında herkesin bir banka hesabı olması gerekiyor. Kanuni bir zorunluluk olarak maaşların banka hesaplarına yatırılması gerekiyor. Bu durumda da maaşlarınızı yatırabilmek ve geri çekebilmek gibi kolaylıkları da sağlıyor diyebiliriz.

İnternet ödemeleri

Artık neredeyse herkesin evinde internet bağlantısı var öyle değil mi? Her ay ödeme gişelerine gitmek ve faturalarınızı ödemek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorsunuz. İşte bahsettiğimiz banka kartları ile kolay ödeme imkânlarından faydalanarak, internet faturalarınızı da dakikalar içerisinde ödeyerek, rahatlık sağlayabileceksiniz.

Birikim hesabı

Faydası saymakla bitmezken, banka kartı kullanmanın faydaları arasında, elbette ki birikim hesapları da yer alıyor. Bir birikim hesabı oluşturarak, her ay maaşınızdan otomatik olarak bu hesaba aktarılması gereken miktarı seçebilirsiniz. Böylelikle göze batmayan bir miktar tercih ederek, yıllar sonra birikim hesabınızda binlerce lira ile karşılaşmak gayet güzel bir fikir olacaktır. Ayrıca, bankalar bu birikim hesapları için genel olarak bir komisyon talep etmiyor. Hatta yukarıda bahsettiğimiz otomatik ödeme talimatları verilirse, kart kullanım ücretlerinin alınması da ortadan kalkabiliyor. Bazı bankalar, otomatik ödeme talimatı veren kişilerden kart kullanım ücreti almamaktadır.