Aspir Çayı Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

/ 6 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Aspir Çayı Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Aspir çayı şifa dağıtan aspir bitkisini tüketmenin en iyi yollarından biri de çay olarak tüketmektir. Bunun için bir bardak kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı kurutulmuş aspir bitkisi ekleyebilirsiniz. Demlenen aspir çayını süzün ve günde bir bardak tüketecek şekilde tüketin. O zaman hazırlaması kolay şifası çok olan aspir çayını inceleyelim.

Aspir Çayının Faydaları Nelerdir?

  • Aspir çayı adet düzensizliğin de olumlu etkiler yaratan ve aynı zamanda adet sancısına da oldukça yararlıdır.
  • Artan kolesterolün düşmesine destek olan aspir çayı, kolesterolün dengede tutulmasını da olanak sağlar.
  • Aspir çayı doğumdan sonra oluşan ağrılar ile beraber eklem ağrılarına da başarı sağlamaktadır.
  • Aspir çayı kemik erimesi gibi kemik sorunlarına da karşı etkilidir.
  • Vücutta biriken yağların eritilmesine destek olan aspir çayı, kilo vermeye çalışan kişiler tarafından da rahatlıkla gönül ferahlığı ile tüketilebilir.

Aspir Yağı Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Aspir yağının pek çok faydası ve bazı durumlarda da birtakım zararları da vardır. Hangi durumlarda ne gibi faydaları var ve ne zaman tehlike oluşturuyor detaylı şekilde inleyeli.

Vitamin Deposudur: Aspir yağı, tam bir E vitamini deposudur. Daha sağlıklı bir saç, kalp ve cilt için gerekli olan E vitamini, aspir yağında fazlaca bulunduğundan düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Aspir yağında ayrıca Omega 3 ve 6, kalsiyum, fosfor, demir, B1, B2 ve B3 vitaminleri de vardır.

Cilde İyi Gelir: Aspir yağı, vücutta antioksidan etki yaratır ve anti aging etkisi sebebi ile de cilt yaşlanmasına engel olur. Aspir yağı cildi nemlendirir ve kurumasını engel olur. Aspir yağı aynı zamanda hamilelik döneminde oluşan çatlakların giderilmesinde destek olur.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur: Aspir yağı ile ilgili daha çok merak edilenlerden biri de “Aspir yağı kilo verdirir mi?” sorusudur. Bundan açıkladığımız gibi aspir yağı, kilo vermeye destek olur. Çünkü Aspir yağı, yağların yakılmasına yardımcı olurken metabolizmayı da hızlandırır. Fakat  kilo vermek için diyet ve spor yanında ek olarak kullanılması tavsiye edilir.