Adolf Hitler Hakkında En İlginç Bilgiler

/ 2 Kasım 2021 / / yorumsuz
Adolf Hitler Hakkında En İlginç Bilgiler

Adolf hitler hakkında en ilginç bilgiler, dünya tarihinde birçok lider mevcuttur ve birçoğunun ismi bugün pek bilinmiyor ancak öyle bir lider var ki ismini duyan titriyor. Yıllardır konuşuluyor ve konuşulmaya devam edecek. Diktatörlüğü, Yahudilere yaptığı zulüm, Almanları dünyanın en güçlü devletlerinden biri yapması, savaş başlatması, çılgın fikirleri ve daha pek çok özelliğiyle çok konuşulan bir lider: Adolf Hitler.

Adolf Hitler Avusturya Kökenlidir

Adolf Hitler bilinenin aksine Alman değil Avusturya kökenlidir. Avusturya’da doğmuştur ve 1925 yılına kadar Avusturya vatandaşı olarak kalmıştır. 1925 yılında ise Avusturya vatandaşlığından çıkmıştır.

Adolf Hitler Parasızlıktan Geçim Yurdunda Kaldı

1909 yılında Adolf Hitler, parası olmadığı için evsizler yurduna yerleşti. Bu yurtta posta kartlarından manzara resimleri çizdi ve bunları satarak geçimini sürdürdü.

Adolf Hitler’in Asıl Hedefi Ressam Olmaktı

Adolf Hitler’in asıl hedefi, gençliğinin bir bölümünde resim sanatıyla yakından ilgilenmiştir. Hatta 1907 yılında Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’ne başvurdu fakat resimleri akademi için yeterli bulunmadı ve akademiye kabul edilmedi. 1.Dünya Savaşı’na katılmadan önce Adolf Hitler yaklaşık 2000 resme ve çizime sahipti.

Adolf Hitler Hakkında En İlginç Bilgiler Birinci Dünya Savaşı’nda Yaralandı

  1. Dünya Savaşı sırasında Avusturya vatandaşı olan Adolf Hitler, Bavyera ordusuna kabul edildi. Birinci Ypres Muharebesi’nde görev yaptı.1916 yılında Somme Muharebesi’nde bacağından yara aldı. Ardından 1918 yılında hardal gazı nedeniyle geçici kör oldu.

Çok Sayıda Suikast Girişiminden Sağ Kurtuldu

Adolf Hitler’in hayatına kaç kere teşebbüs edildiği tam olarak belli değil ancak yirmiden fazla suikast girişiminden sağ kurtuldu diyebiliriz. Şansölye olmadan önce bile, Adolf Hitler’e birkaç kez suikast girişimi yapıldı ve vuruldu. 1921 yılında Münih’te birahane kavgasında vuruldu. Daha sonraki yıllarda da suikast girişimleri bitmedi. 1939 ve 1944 yıllarında kendisine bomba planları yapıldı.

Adolf Hitler’in Asıl Hedefi
Adolf Hitler’in Asıl Hedefi

Adolf Hitler Hakkında En İlginç Bilgiler Orijinal Soyadı Schicklgruber

Adolf Hitler’in babası Alois Hitler, Maria Anna Schicklgruber’in gayri meşru çocuğuydu. Alois 1837 yılında doğdu ancak vaftiz defterinde babasının adı yoktu. Adolf Hitler hakkında en ilginç bilgiler başlangıçta Alois, annesinin soyadını taşıyordu. Johann Georg Hiedler, 1842’de Maria Anna ile evlendi ancak Maria Anna 1847 yılında vefat etti. 1876 yılında Alois, Johann Georg Hiedler’i babası olarak kaydetti ve sicilini değişti. Böylece Adolf Hitler’in soyadı Hiedler, Huettler veya Hüttler olarak da yazılan Hitler soyadını aldı.

Adolf Hitler Hakkında En İlginç Bilgiler Hayvan Zulmüne Karşı Yasalar Çıkarttı

Hayatı boyunca insanlara yaptığı zulümler dikkate alınırsa bu biraz garip gelebilir fakat Adolf Hitler hayvanları çok severdi. Vahşi hayvanları, sığırları ve tavukları koruma yasalarının uygulanmasına yardımcı oldu ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Almanların et tüketimini azaltmayı amaçladı.