Acil Kredi İhtiyacım Var, Nereden Çekebilirim?

/ 17 Ağustos 2019 / / 7 Yorum
Acil Kredi İhtiyacım Var, Nereden Çekebilirim?

 Acil kredi ihtiyacı gibi durumlarda izleyebileceğiniz altı alternatif yöntem mevcuttur. Genel olarak alternatifler, acil kredi ihtiyacı olan ve kredi notunun gayet iyi düzeyde olan kişilerdir. Kredi notunuz düşük olsa dahi acil ihtiyaç hallerinde yine denemenizi öneririz.

 1. İş yerinden avans çekmek

 Eğer bir mümkünatı varsa, iş yerinden avans çekmeyi deneyebilirsiniz. Böylece acil nakit ihtiyacını en ideal yöntem ile halletmiş olursunuz. Herhangi bir ek masraf ya da faize gerek duyulmaz ve kısa vadede nakite kavuşursunuz.

 2. Kredi kartı üzerinden nakit çekim yada nakit avans kullanmak

 Eğer herhangi bir kredi kartınız varsa, kısa vadeli ve düşük tutarlı olarak kredi kartı üzerinden nakit çekim yapabilirsiniz. Eğer ödemeyi uzun vadeli olarak gerçekleştirmek isterseniz, yine kredi kartınızın limit durumuna göre nakit avans tercih edebilirsiniz.

 3. Banka hesaplarına artı bakiye tanımlamak

 Banka hesapları üzerine kredili mevduat hesabı olarak da isimlendirilen artı para tanımlayabilirsiniz. Bu parayı tanımlamak için kredi notunuzun iyi bir düzeyde olması gerekir. KMH limitleri bankalara göre değişiklik göstermekle beraber, en fazla maaşın 3 katında olabilir.

 4.İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunmak

 İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için herhangi bir belgeye gerek duymadan ve şubeye gitmeye gerek kalmadan temin edebilirsiniz. Bu tür başvurular için kredi notunuzun iyi olması isteniyor olsa da ufak limitli talepler olması ile bankalar biraz daha esnek olabilir.Ancak diğer kredilere göre biraz daha yüksek faiz oranı uygulanmaktadır.

 5. Yüksek miktarda nakit için ihtiyaç kredisi

 Kredi kartı, KMH yada internet bankacılığı üzerinden çekeceğiniz tutarlar, düşük tutarlı acil kredi ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Ancak ihtiyaç duymuş olduğunuz tutar daha büyükse, ihtiyaç kredisine başvurmanız gerekebilir. Eğer kredi notunuz iyi bir seviyede ise birkaç saatte ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz.

 6. İkinci el eşya satışı yapmak

 İkinci el eşya satışının internet siteleri ile çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı böyle karşılayabilirsiniz. Özellikle satmak istediğiniz ürünü normalden daha düşük bir fiyata vererek çok daha hızlı bir şekilde satış gerçekleştirebilirsiniz.

Acil Kredi İhtiyacım Var, Nereden Çekebilirim? (7 Yorum)

  1. okudum 2 defa da ne kadar yararlı orası muamma aslında. Yinede çok teşekkür ederim fikir edinebiliyor insan

  2. borçluların pek bu durumu kullanmasına onay vermiyorum. daha da batarlar. Bence en güzeli fazla açılmamak ve eski toprakların yaptığı gibi cebinde ne varsa onunla yetinmek gerekiyor

  3. Çok yararlı bir bilgi olmuş. arkadaşlarıma da danıştım. bankacı arkadaşım da var o da onayladı bu makaleyi sağolunn.