Aç Karnına Su İçmenin Etkileri

/ 21 Mayıs 2020 / / yorumsuz
Aç Karnına Su İçmenin Etkileri

Aç karnına su içmenin etkileri nelerdir? Aç karnına ne kadar su içmeliyiz makalemizde bunların sorularını yanıtları ile vererek devam edeceğiz. İnsan kaslarının yüzde %75’i, beynimizin yüzde 90’ı, kemiklerimizin yüzde 22’si ve kanımızın yüzde 83’ü su ile oluşturmaktadır. O zaman aç karnına su içmek bize ve vücuda be gibi etkiler faydaları vardır bunları cevaplayarak devam edelim.

Su, hayatımızı devam ettirebilmek için vazgeçilmezdir ve ayrıca da sağlığımıza olan faydaları oldukça çoktur. Problemsiz ve sağlıklı bir şekilde fonksiyonlarını yerine getirebilmek için bütün organlarımız suya ihtiyaç duyar. Doğanın bize sunduğu bu değerli etkili ve sağlıklı maddeden kolay bir şekilde faydalanabiliyoruz. En büyük miras aslında bize doğadan.  O zaman aç karnına su içmek içmenin insan vücuduna ne gibi faydaları vardır. Bunları inceleyelim.

Aç Karnına Su İçmenin Vücuda Faydaları Nelerdir?

 • Aç karnına su içmek vücuda nasıl etki eder nasıl yapılır sorusuna yanıtımız: Kahvaltıdan önce 1 veya 2 bardak su içmek toksinleri atmak için ve vücudumuzda zararlı olan gereksiz olan maddelerin atılmasına yardımcı olarak katkı sağlar. Bu sebeple de her günün ilk uyandığınızda kahvaltılardan önce kesinlikle su içmeniz metabolizmanızı hızlandırır ve hastalıklardan korunmamıza oldukça fazla katkı sağlar. Ayrıca da Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Bu sebeple de sabahları aç karnına bir bardak su içmek gereksiz zararlı olan maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlayacağından çok yararlıdır.
 • Aç karnına bir veya birkaç bardak su içmek; alkol, tütün, kötü beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya destek olur.
 • Su cildimizin en iyi arkadaşlarından birisidir ve cilt sağlığı için de çok yararlıdır. Aç karnına 1-2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini korumasına destek olur ve erken yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır.
 • Sabahları su içmek, yaşam ömrümüzün organlarımızın su ihtiyacını karşılar ve sağlıklı bir şekilde fonksiyonlarını yerine getirmesine destek olur.
 • Aç karnına 2-3 bardak su içmek kilo vermeye oldukça olumlu etkileri vardır destek olur. Su, vücuttaki toksinleri atmanın yanında yağ ve kalori yakmasına da destek de bulunur. Ayrıca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve fazla yemeye de engel olur.

Suyun Hiç Bilinmeyen Yararları

Sabahları aç karnına su içmek tabi kahvaltılardan önce su içmek lenf bezlerimizin ve bağırsak sorunlarının sağlığını koruyarak ve kortizol değerlerimizi kontrol etmemize destek olarak bizi enfeksiyonlara karşı destek olur ve genel sağlığımıza yardımcı olur.

Aç karnına bir bardak ılık su içmek, güne enerjiyle başlamanın iyi bir yöntemidir. Sabahları karşılaşabileceğimiz uyku halini ve yorgunluğu gidermeye destek olur. Kahvaltıdan önce su içmek, bağırsak hareketlerimizi ve metabolizmamızı canlandırarak kabızlığı yom etmeye destek olur. Şayet gastrit ve benzeri problemler yaşıyorsanız su en iyi çözümlerden yardımcılarınızdan birisi olabilir. Aç karnına en az 3 bardak su içmek midenizdeki asit seviyesini düşürmeye ve gastrite sebep olan krampları gidermeye destek olacaktır.

Suyu Limon ile İçiniz

Aç karnına su içmenin yararlarından yukarıda bahsettik daha etkilisi olan limon ile karıştırıldığında daha yararlı ve sağlıklı oluyor. Limonlu su içmenin yararları şunlardır;

 • Limondaki C vitamini almış olursunuz.
 • pH alkali seviyesinde suyu oranlı tutar.
 • Yaralarınız var ise iyileşme süresinizi hızlandırarak daha çabuk atlatmanıza yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminizi güçlenmesinde katkı sağlar.
 • Kanserde alternatif tıp olarak tercih edilir.
 • Limonlu su sindirim sisteminizi ve kabızlığı önler.
 • Limonlu su toksinlerden arınmanızda destek olur.
 • Soğuk algınlığına iyi gelir.